به گزارش صبح ساباط، نماینده تام‌الاختیار دانشگاه یزد در برگزاری آزمون‌های سراسری اظهار داشت: آزمون دکتری سال جاری با حضور ۳۱۲۴ نفر داوطلب در حوزه‌های امتحانی دانشگاه یزد و آموزشکده فنی شهید صدوقی برگزار خواهد شد.برگزاری آزمون دکتری در یزد میرحسینی اظهار داشت: از مجموع داوطلبان شرکت‌کننده در این آزمون در استان یزد، تعداد ۱۳۶۲ […]

به گزارش صبح ساباط، نماینده تام‌الاختیار دانشگاه یزد در برگزاری آزمون‌های سراسری اظهار داشت: آزمون دکتری سال جاری با حضور ۳۱۲۴ نفر داوطلب در حوزه‌های امتحانی دانشگاه یزد و آموزشکده فنی شهید صدوقی برگزار خواهد شد.برگزاری آزمون دکتری در یزد

میرحسینی اظهار داشت: از مجموع داوطلبان شرکت‌کننده در این آزمون در استان یزد، تعداد ۱۳۶۲ داوطلب زن و ۱۷۶۲ داوطلب مرد هستند.

وی افزود: صرفا حوزه امتحانی ۶۵۰ نفر از داوطلبان مرد در دانشکده فنی شهید صدوقی خواهد بود و مابقی داوطلبان در دانشگاه یزد به رقابت خواهند پرداخت.

نماینده تام‌الاختیار دانشگاه یزد در برگزاری آزمون‌های سراسری تصریح کرد: با توجه به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی فاصله صندلی‌های داوطلبان به بیش از یک و نیم‌متر افزایش یافته است، ضمن اینکه تعداد سالن‌ها و حوزه‌های امتحانی نیز بیشتر شده و دقت شده است تنها از یک سوم ظرفیت سالن‌ها و ساختمان‌های برگزاری آزمون استفاده شود و در هر حوزه تعدادکمتری داوطلب حضور داشته باشند تا داوطلبان با آرامش بیشتری به رقابت بپردازند.

میرحسینی افزود: در شرایط فعلی آزمون در ساختمان‌های غدیر، فجر، پردیس علوم، توحید، معاد، امامت، مهتاب و آفتاب برگزار می‌شود تا با پراکندگی داوطلبان در ۹ حوزه فرعی، آرامش بیشتری برای داوطلبان و خانواده‌های آنان فراهم شود.

وی همچنین از ایجاد فضای مناسب برای ورود به حوزه امتحانی با هدف جلوگیری از ازدحام داوطلبان خبر داد و گفت: داوطلبان زن که حوزه امتحانی آنان ساختمان‌های غدیر، فجر و مهتاب است باید از ورودی دانش واقع در بلوار دانشگاه وارد دانشگاه شوند و ورودی بصیرت واقع در بلوار شهیدان اشرف به داوطلبان مرد که حوزه امتحانی آنان در پردیس علوم و ساختمان‌های توحید، معاد، امامت و آفتاب است، اختصاص دارد.

نماینده تام‌الاختیار دانشگاه یزد در برگزاری آزمون‌های سراسری گفت: داوطلبان ابتدا از محل حوزه فرعی که همان ساختمان محل امتحان آنها است، اطمینان حاصل کنند و سپس با انتخاب ورودی مناسب به دانشگاه وارد شوند تا از تردد بی مورد خودداری شود.

میرحسینی افزود: داوطلبان می‌توانند به کمک تابلو‌های راهنما از نزدیک‌ترین مسیر به حوزه فرعی خود برسند و در موعد مقرر در آزمون شرکت کنند.

وی با تأکید بر رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و ضدعفونی کردن محیط‌های برگزاری آزمون، گفت: ملزومات بهداشتی در اختیار عوامل اجرایی آزمون قرار داده خواهد شد و از ورود داوطلبان مشکوک به کرونا به حوزه‌ها جلوگیری خواهد شد.

میرحسینی با اشاره به اینکه طبق دستورالعمل‌های ابلاغ‌شده داوطلبان و عوامل اجرایی آزمون بدون ماسک نمی‌توانند وارد حوزه شوند، از همه داوطلبان خواست به توصیه‌های عوامل اجرایی عمل کنند تا در این شرایط شاهد برگزاری آزمون مناسب و بی‌حاشیه باشیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران