به گزارش صبح ساباط؛ آرش نواب در نشست خبری آنلاین خود با خبرنگاران با بیان این مطلب که شبکه برق استان ۱۹ هزار کیلومتر طول دارد اظهار داشت: ۱۰ هزار کیلومتر از طول شبکه مربوط به برق فشار متوسط و مابقی مربوط به شبکه فشار ضعیف است و ۱۱۶ هزار ترانس در سراسر استان نصب […]

به گزارش صبح ساباط؛ آرش نواب در نشست خبری آنلاین خود با خبرنگاران با بیان این مطلب که شبکه برق استان ۱۹ هزار کیلومتر طول دارد اظهار داشت: ۱۰ هزار کیلومتر از طول شبکه مربوط به برق فشار متوسط و مابقی مربوط به شبکه فشار ضعیف است و ۱۱۶ هزار ترانس در سراسر استان نصب شده است.

۴۹ درصد برق استان یزد را صنایع می بلعند

مدیرعامل شرکت  توزیع برق یزد در ادامه با اشاره به وجود یازده هزار و ۷۳۱ مشترک برق صنعتی، ده هزار و ۲۱۴ مشترک برق کشاورزی و ۵۵۹ هزار مشترک برق خانگی گفت: میزان برق وارداتی به استان ۸۷۰ میلیون کیلووات است که سهم بخش صنعت ۴۹ درصد،کشاورزی ۱۵ درصد، خانگی ۲۹ درصد،مصارف روستایی ۳ درصد و مصارف عمومی نیز ۴ درصد است.

نواب  میزان بدهی تمامی مشترکان به شرکت توزیع برق استان را بالغ بر ۱۴۵ میلیارد تومان دانست و اظهار داشت: از این میزان بدهی ۳۵ میلیارد تومان مربوط به مشترکان خانگی است که نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است.

برخورداری نزدیک به ۱۰۰ درصد روستاهای استان یزد از نعمت برق

وی با بیان اینکه ۷۲/۹۹ درصد مشترکان روستایی از نعمت برق برخوردار هستند گفت: تاکنون به  ۹۲۴ روستا و ۵۲ مزرعه  برق رسانی شده و در حال حاضر هیچ روستای دارای بالای ۱۰خانوار در استان وجود ندارد که از نعمت برق برخوردار نباشد ضمن اینکه ۲۱۹۶ چاه کشاورزی یعنی ۲/۹۶ درصد چاه های استان نیز برق دار است.

نواب تصریح کرد: در مجموعه در زمینه های برق رسانی و توسعه شبکه، اصلاح شبکه و تامین روشنایی روستاها نوزده میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی از برقراری روزانه ۹۹۶ تماس تلفنی با سامانه ۱۲ این شرکت خبر داد و ابراز داشت: تماس مردم و خدمت رسانی به انان حتی در ایام کرونا نیز قطع نشد و همکاران سامانه ما در منازل پاسخگوی مردم بوده و پیمانکاران نیز به رفع مشکلات آنان پرداختند.

سهم یزدی ها  از خاموشی ۶۳ دقیقه به ازای هر مشترک

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنانش به عملکرد مطلوب دستگاه مطبوعش در زمینه  مدت زمان خاموشی در استان یزد پرداخت و گفت: با اینکه میانگین کشوری خاموشی در کشور به ازای هر مشترک به صورت متوسط ۸۸۰ دقیقه بوده که خوشبختانه با تلاش همکاران بنده این میزان در استان یزد ۶۳ دقیقه است یعنی کمتر از ۸ درصد میانگین کشوری.

نواب ادامه داد: البته این موفقیت در زمینه تلفات شبکه هم وجود دارد به نحوی که در حالی که میانگین تلفات شبکه در کشور۹/۹ درصد است در یزد ۵/۶ درصد بوده البته در زمینه  تعداد مشترکین  هم در کشور جایگاه اول را به خود اختصاص داده ایم.

نواب با بیان اینکه تمام تلاش مان را برای عدم قطعی برق در ایام تابستان به کار خواهیم گرفت گفت: ما حتی در بحث اصلاح شبکه از روش خط گرم استفاده می کنیم یعنی برق در شبکه وجود دارد و علی رغم خطزات آن و افزایش هزینه اجازه خاموشی را نمی دهیم البته در برخی مواقع بعضا در اختیار استان نیست و برخی نیروگاه های کشور از مدار خارج می شود دیسپاچینگ ملی برای نگهداری شبکه مستقیم وارد عمل می شود و ممکن است خاموشی هایی را موجب شود اما آنچه در اختیار ما باشد تلاش خواهیم کرد که مثل سال گذشته در این ایام خاموشی نداشته باشیم.

مشترکان کم مصرف جایزه می گیرند

مدیرعامل شرکت  توزیع برق یزد با بیان اینکه قدردان مردم وصنایع به خاطر همکاری در مصرف برق هستیم اظهار داشت: برای تشویق مشترکان کم مصرف به ۶۰۰ مشترک که در ایام تابستان در مصرف برق مراعات کنند به قید قرعه هدیه ۱۰۰ هزار تومانی خواهیم داد.

نواب با توصیه به مردم در خصوص استفاده از لامپ های ال ای دی گفت: هر چند به نظر می رسد در ابتدای امر هزینه مردم افزایش پیدا می کند اما تاثیر این هزینه کرد در کاهش برق بها کاملا اثر گذار خواهد بود البته در گذشته این لامپ ها به صورت یارانه ای توزیع می شد که در حال حاضر به صورت آزاد در اختیار مردم قرار داده شده است.

منبع: یزد رسا