به گزارش صبح ساباط،، آرش نواب در نشست مجمع نمایندگان استان با شورای انسجام بخشی آب و برق استان یزد اظهار داشت: طول شبکه‌های توزیع یزد به طور کل ۱۹ هزار کیلومتر است و ۱۶ هزار و ۲۰۳ ترانسفورماتور در استان نصب شده است.   وی با بیان اینکه ۶۹۶ هزار مشترک برق در شرکت […]

به گزارش صبح ساباط،، آرش نواب در نشست مجمع نمایندگان استان با شورای انسجام بخشی آب و برق استان یزد اظهار داشت: طول شبکه‌های توزیع یزد به طور کل ۱۹ هزار کیلومتر است و ۱۶ هزار و ۲۰۳ ترانسفورماتور در استان نصب شده است.

 

وی با بیان اینکه ۶۹۶ هزار مشترک برق در شرکت توزیع استان داریم، گفت: از این تعداد، ۱۱ هزار مشترک صنعتی است و مابقی مربوط به بخش‌های دیگر است که بیشترین میزان آن خانگی با ۵۹۵ هزار مشترک است.

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد افزود: از ۸۷۰ میلیون کیلووات ساعت فروش انرژی تا پایان خرداد، تقریبا ۳۸۳ میلیون کیلو وات ساعت برای صنعت و ۱۳۳ میلیون کیلووات ساعت برای کشاورزی است که جمع آن تقریبا ۵۰۰ میلیون کیلووات ساعت است و برای تولید صرف می‌شود.

 

نواب از برق‌دار شدن ۹۲۴ روستا در سطح استان یزد خبر داد و تأکید کرد: تعداد کل روستا‌های یزد با احتساب مزارع کوچک ۹۷۶ مورد است و با این حساب، درصد خانوار‌های روستایی برق‌دار ما ۹۹ و ۷۲ دهم درصد است.

 

وی در ارتباط با وضعیت چاه‌های کشاورزی استان یزد با بیان اینکه ۹۶ درصد چاه‌های کشاورزی استان برق‌دار هستند، گفت: یکی از مهمترین شاخص‌های صنعت برق، میزان خاموشی به ازای هر مشترک در سال است.

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد افزود: در کشور این شاخص به صورت میانگین ۸۷۰ دقیقه به ازای هر مشترک است و در برخی استان‌ها تا دو هزار دقیقه در سال این شاخص را داریم، در حالی که شاخص خاموشی در استان یزد ۶۷ دقیقه است و در کشور رتبه نخست را به خود اختصاص داده‌ایم.

نواب در ارتباط با درصد تلفات برق در استان نسبت به میانگین کشوری گفت: متوسط کشوری در این حوزه ۹ و ۹ دهم درصد است در حالی که در استان یزد درصد تلفات ۶ و ۵ دهم درصد است.

 

وی گفت: خوشبختانه به لحاظ نرم تعداد مشترکین صنعتی در کشور هم رتبه نخست را داریم. یزد هم به لحاظ تعداد و هم به لحاظ مصرف مشترکین صنعتی رتبه نخست را کسب کرده و ۵۴ درصد انرژی که در استان می‌آوریم صرف مشترکین صنعتی است در حالی که میانگین کشوری آن ۳۳ و چهار دهم درصد است.

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد با بیان اینکه در استان یزد حدود هفت مگاوات انرژی خورشیدی نصب شده در سطح شرکت توزیع برق داریم گفت: مجوز صادر شده برای این نیروگاه‌ها ۳۲ مگاوات است.

منبع: خبرگزاری صداوسیما