به گزارش صبح ساباط به نقل از دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد،مهندس آرش نواب در دیدار با امام جمعه که به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب و برق صورت گرفت،افزود:در حال حاضر و در ساعات پیک مصرف به خصوص ساعات ۱۳تا ۱۷هر روز با مشارکت صنایع ۵۰ تا ۶۰مگاوات […]

به گزارش صبح ساباط به نقل از دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد،مهندس آرش نواب در دیدار با امام جمعه که به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب و برق صورت گرفت،افزود:در حال حاضر و در ساعات پیک مصرف به خصوص ساعات ۱۳تا ۱۷هر روز با مشارکت صنایع ۵۰ تا ۶۰مگاوات از بار بخش توزیع برای استمرار انرژی الکتریکی در سطح استان کاهش می یابد.
وی اضافه کرد:پیک بار استان در بخش توزیع تا ۹۷۰مگاوات نیز رسید و فقط برای ساعتی به دلیل خروجی برخی نیروگاه ها به برخی مشترکان خاموشی اعمال شد.
این مسؤل در صنعت برق، استان یزد را به لحاظ متوسط خاموشی در جایگاه ممتاز کشور توصیف کرد و گفت:در حال حاضر به ازای هر مشترک در طول سال ۶۳دقیقه خاموشی به مردم دارالعباده وجود دارد که یک دهم متوسط کشوری است.
مهندس نواب متذکر شد:در زمینه درصد تلفات انرژی استان یزد با رقم ۶٫۱۳ درصد تلفات شبکه در رتبه بسیار مطلوبی قرار دارد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ظرفیت نیروگاه های کوچک و بزرگ خورشیدی استان در حال احداث را ۳۷.۵مگاوات اعلام کرد.