به گزارش صبح ساباط، محمدرضا استاد غلامی در خصوص علت قطع درختان منطقه اکرمیه یزد، گفت: روز چهاردهم خردادماه همسایگان یک باغ در منطقه اکرمیه با ما تماس گرفتند که صاحب این باغ در حال تخریب باغ و قطع نزدیک به ۲۰۰ اصله درخت انار است. با حضور اجرائیات شهرداری، کار تخریب این باغ برای […]

به گزارش صبح ساباط، محمدرضا استاد غلامی در خصوص علت قطع درختان منطقه اکرمیه یزد، گفت: روز چهاردهم خردادماه همسایگان یک باغ در منطقه اکرمیه با ما تماس گرفتند که صاحب این باغ در حال تخریب باغ و قطع نزدیک به ۲۰۰ اصله درخت انار است. با حضور اجرائیات شهرداری، کار تخریب این باغ برای بار اول توسط صاحب آن متوقف شد.

رئیس شورای اسلامی روستای اکرمیه یزد اضافه کرد: بعد از چند روز شنیده شد که صاحب این باغ بازهم اقدام به تخریب باغ کرده که این دفعه نیروی انتظامی حضور پیدا کرد ولی بعدازآن بازهم اعتنایی صورت نگرفت و این بار پرونده‌ای برای شخص متخلف تشکیل شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر برای این باغ پرونده تشکیل‌شده و به مراجع قضایی تحویل داده‌شده است خاطرنشان کرد: هم‌اکنون این پرونده در حال بررسی است چون این ملک باغی بوده و تخریب آن کاملاً اشتباه است.

استاد غلامی با اشاره به اینکه هدف اصلی خریدار این باغ که یک فرد بنگاهی است، قطعه‌بندی و فروش آن به مردم است افزود: این فرد بنگاه دار، این باغ را خریداری و پس از تخریب و قطع درختان آن‌که همه محصول داشتند، اقدام به قطعه‌بندی زمین کرده تا به فروش برساند اما با ورود اجرائیات دهیاری، هم‌اکنون فروش آن ممنوع اعلام شد تا تکلیف آن مشخص شود.

رئیس شورای اسلامی روستای اکرمیه یزد با بیان اینکه در منطقه اکرمیه درگذشته باغ‌های دیگری هم بوده که با درخواست به دستگاه‌های مربوطه، کاربری آن را تغییر دادند، خاطرنشان کرد: تغییر کاربری زمین‌های مزروعی به مسکونی با درخواست به مسکن و شهرسازی امکان‌پذیر است ولی اگر این درخواست رد شد امکان قطعه‌بندی و فروش زمین وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تغییر زمین‌های کشاورزی به مسکونی بسیار دشوار است اظهار داشت: در این مدت این نوع تغییر کاربری به‌سختی صورت می‌گیرد.

منبع: یزد رسا