به گزارش صبح ساباط، سرهنگ مهدی زارع روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا با انتقاد از برخی فضاسازی‌های رسانه‌ای در این زمینه اظهار داشت: عده‌ای از شهروندان در ساعات بامدادی در مرکز تعویض پلاک حاضر می شوند و این در حالیست که در ساعت ۹ صبح فقط چند خودرو در این مرکز حضور […]

به گزارش صبح ساباط، سرهنگ مهدی زارع روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا با انتقاد از برخی فضاسازی‌های رسانه‌ای در این زمینه اظهار داشت: عده‌ای از شهروندان در ساعات بامدادی در مرکز تعویض پلاک حاضر می شوند و این در حالیست که در ساعت ۹ صبح فقط چند خودرو در این مرکز حضور دارند و از ساعت ۱۱ هم اصلا خودروی وجود ندارد.

وی تاکید کرد: خبرنگاران می‌توانند برای تهیه گزارش به مرکز تعویض پلاک استان مراجعه کنند و از نزدیک در جریان روند آن قرار گیرند.

وی با بیان اینکه روزانه ۲۵۰ نفر به مرکز تعویض پلاک این استان مراجعه می کنند در حالیکه ما آماده پذیرش تا سقف ۳۶۰ نفر هم هستیم، تاکید کرد: هیچ نیازی به حضور بامدادی در این مرکز نیست.

زارع، یکی از دلایل شلوغی این مرکز را حضور متقاضیان برای انتقال پلاک خودرو با هدف ثبت نام در مراکز سایپا و ایران خودرو اعلام کرد و یادآور شد: همین امر، این دیدگاه را ایجاد کرد که تعویض پلاک یزد همیشه شلوغ است در حالی که واقعیت غیر از این است.

وی کرونا را دلیل دیگر شلوغی تعویض پلاک استان در روزهای اخیر اعلام کرد و افزود: پس از فروکش کردن کرونا و بازگشایی مجدد مرکز تعویض پلاک یزد، روزانه ۳۶۰ نفر مراجعه می کردند ولی اکنون این رقم به ۲۵۰ نفر رسیده است.

وی رقم ۲۵۰ را نرم طبیعی تعداد مراجعه کنندگان به مرکز تعویض پلاک استان اعلام کرد و اظهار داشت: مراجعات برای انتقال پلاک خودرو با هدف ثبت نام مجدد آن و تعطیلی مرکز به دلیل کرونا از اصلی ترین دلایل شلوغی روزهای اخیر این مرکز بوده است.

سرپرست پلیس راهور یزد اضافه کرد: هم اکنون و پس از فروش کردن هیجانات ناشی از کرونا و ثبت نام خودرو، از ساعت ۱۱ صبح به بعد دیگر مراجعه کننده ای وجود ندارد پس نیازی به حضور در ساعت ۴ بامداد در مرکز تعویض پلاک نیست.

وی از افزایش یک غرفه در مرکز تعویض پلاک استان خبر داد و گفت: پروسه تعویض پلاک، زمان بر و کاری فنی است و نمی‌توان در آن دقت را فدای سرعت کرد.

سرهنگ زارع یادآور شد: همچنین برای رعایت پروتکل های بهداشتی، مجبوریم از رانندگان بخواهیم در داخل خودروهای خود مستقر باشند و یکی یکی به داخل سالن بیایند.