به گزارش صبح ساباط؛ در جهت احیاء و حفظ قنات و محله قاسم آباد یزد؛ با حضور مردم محلی؛ انجمن ها و مسئولین شهر یزد به همت کارگروه محیط زیست شهری شورای اسلامی یزد مراسمی برگزار شد. در این مراسم که رستگاری فرماندار شهرستان یزد، سپنتا نیک نام عضو شورای شهر یزد و رئیس کمیته […]

به گزارش صبح ساباط؛ در جهت احیاء و حفظ قنات و محله قاسم آباد یزد؛ با حضور مردم محلی؛ انجمن ها و مسئولین شهر یزد به همت کارگروه محیط زیست شهری شورای اسلامی یزد مراسمی برگزار شد.

در این مراسم که رستگاری فرماندار شهرستان یزد، سپنتا نیک نام عضو شورای شهر یزد و رئیس کمیته محیط زیست شهری نیز حضور داشتند؛ حاضرین از مسئولین خواستند توجه ویژه ای را به این محله و قنات قاسم آباد که در معرض خطر است؛ داشته باشند.

در این مراسم فرماندار شهرستان یزد طی سخنانی با تاکید بر اهمیت توجه به محله قاسم آباد و این قنات؛ بیان داشت: بحث رسیدگی به محله قاسم اباد و این قنات در اولویت مسائل من قرار دارد.

وی قول مساعد داد که پیگیری مجدانه ای را همراه با دیگر دستگاه های دخیل در دستور کار قرار دهد. همچنین برای دوشنبه هفته آینده وقت جلسه ای با حضور همه سازمان های ذیربط تعیین گردید.

در ادامه این مراسم از سوی حاضرین بیانیه حفظ قنات قاسم اباد قرائت و امضا شد.

خاطر نشان میگردد؛ تجاوز به حریم قنات قاسم آباد، کاهش دبی آب این قنات و مورد تاخت و تاز قرار گرفتن زمین های مزروعی این منطقه و تخریب بافت تاریخی آن از جمله مشکلات محله قاسم آباد میباشد.