به گزارش اشکذرخبر،علی علیخانی عصر پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این اقدام در راستای اجرای تصمیم ستاد پیشگیری از کروناست و به طور جدی اجرا می‌شود. وی از دیگر اقدام‌های این اداره‌کل در مبارزه با کرونا خبر داد و بیان کرد: در پایانه‌های مسافر استان یزد  فعالیت پیشگیری با ضدعفونی انجام می‌شود. […]

به گزارش اشکذرخبر،علی علیخانی عصر پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این اقدام در راستای اجرای تصمیم ستاد پیشگیری از کروناست و به طور جدی اجرا می‌شود.

وی از دیگر اقدام‌های این اداره‌کل در مبارزه با کرونا خبر داد و بیان کرد: در پایانه‌های مسافر استان یزد  فعالیت پیشگیری با ضدعفونی انجام می‌شود.

به گفته این مسوول، اتوبوس‌ها باید تعدادی ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی برای استفاده مسافران داشته باشند و از هموطنان هم خواست در این ایام از سفر به  یزد اجتناب کنند.

مبتلایان به ویروس کرونا در استان به ۱۷۱ نفر رسید که ۲۱ نفر از این تعداد مربوط به ۲۴ ساعت گذشته است که تاکنون ۲۰ نفر فوت کردند.

بنا بر اعلام دکتر محمود نوری شادکام، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد ،روزهای آینده ورودی های مراکز درمانی استان ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش می یابد.

همچنین به گفته رییس بیمارستان امام جعفر صادق (ع) میبد،آمار بیماران بستری کرونای مثبت و نیز افراد مشکوک در این مرکز بهداشتی و درمانی رو به افزایش است و با روند فعلی ظرفیت پذیرش بیماران دیگر را ندارد و باید آنها را به یزد مرکز استان ارجاع داد.

دکتر محمدهادی فرحزادی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ابتدا بخش‌های داخلی و جراحی با ظرفیت ۵۰ نفر به بیماران مشکوک به کرونا اختصاص یافت که با تکمیل شدن آنها بخش زنان و اطفال نیز برای بستری بیماران در نظر گرفته شد.

وی ادامه داد : بخش زنان تقریبا کامل شد، بخش اطفال هم فقط ظرفیت پذیرش ۲۰ بیمار دیگر را دارد و از طرفی با کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم.

منبع:ایرنا