به گزارش اشکذر خبر، محمدحسن صباغ‌زادگان پیش از ظهر امروز در دیدار با مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد اظهار داشت: مباحث فرهنگ سازی در رابطه با صرفه‌جویی سخت‌تر از اجرای مباحث مدیریت مصرف است و مباحث فرهنگی برای مصرف بهینه‌ی انرژی جای کار بسیار دارد. مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد، وضعیت برق کل کشور را […]

به گزارش اشکذر خبر، محمدحسن صباغ‌زادگان پیش از ظهر امروز در دیدار با مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد اظهار داشت: مباحث فرهنگ سازی در رابطه با صرفه‌جویی سخت‌تر از اجرای مباحث مدیریت مصرف است و مباحث فرهنگی برای مصرف بهینه‌ی انرژی جای کار بسیار دارد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد، وضعیت برق کل کشور را به‌صورت یک شبکه به هم‌پیوسته و مرتبط دانست و بیان کرد: در طول سال ۲۰۰ ساعت برای تأمین اوج مصرف برق مشکل داریم و این میزان برای احداث نیروگاه جدید به‌صرفه نبوده و هرساله برای رفع مشکل این ساعات تدابیری اندیشیده می‌شود.

صباغ‌زادگان با بیان اینکه یزد استانی صنعتی است و ۷۵ درصد مصرف برق در استان به بخش صنعت مربوط است، افزود: ۱۰ درصد مصرف برق استان نیز به بخش کشاورزی اختصاص دارد و می‌توان با افتخار اعلام کرد که ۸۵ درصد مصرف انرژی الکتریکی در استان صرف تولید، ایجاد اشتغال و به حرکت درآوردن چرخ صنعت می‌شود و این موضوع سبب سنگین‌تر شدن مسئولیت ما برای تلاش برای کاهش میزان قطعی برق در استان شده تا صنایع استان به مشکل بر نخورند.

وی با بیان این‌که در حال حاضر شبکه برق استان یزد از پایدارترین شبکه‌های برق کشور است، اظهار داشت: علاوه بر نیروگاه‌های گازی تولید برق، پنج نیروگاه تجدیدپذیر خورشیدی نیز در این استان فعالیت می‌کنند که پاک بودن و کاهش تلفات را می‌توان از مزیت‌های آن برشمرد.

مدیرعامل برق منطقه‌ای یزد همچنین دعوت از مردم برای اصلاح مصرف و صرفه‌جویی در مصرف انرژی را از مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد درخواست کرد و گفت: شبکه بزرگ برق و نیروگاه‌های انرژی در استان یزد در حال حاضر به‌گونه‌ای عمل کرده‌اند که مشکل برق نداشته باشیم، اما باید بدانیم نبود این مشکلات به خاطر هزینه دولت است و هر چه بتوانیم در مصرف برق صرفه‌جویی کنیم در واقع یک ثروت ملی را برای خود و آیندگان حفظ کرده‌ایم.

صباغ زادگان تاکید کرد: امیدواریم بتوانیم از ظرفیت روحانیون، وعاظ، مساجد و منابر برای نهادینه کردن فرهنگ اصلاح الگوی مصرف و صرفه جویی در مصرف انرژی به خوبی استفاده کنیم.