به گزارش اشکذر خبر، حسین مشرف در گفتگو با یزدرسا، در خصوص افزایش نرخ برخی از صیفی جات در بازار میوه و تره بار یزد گفت: زمانی که هوا سرد می‌شود، برخی از محصولات کشاورزی رشد کمتری نسبت به فصول دیگر دارند، همچنین حمل‌ونقل آن‌ها بسیار مشکل است ازاین‌رو قیمت برخی از محصولات و صیفی‌جات در فصل […]

به گزارش اشکذر خبر، حسین مشرف در گفتگو با یزدرسا، در خصوص افزایش نرخ برخی از صیفی جات در بازار میوه و تره بار یزد گفت: زمانی که هوا سرد می‌شود، برخی از محصولات کشاورزی رشد کمتری نسبت به فصول دیگر دارند، همچنین حمل‌ونقل آن‌ها بسیار مشکل است ازاین‌رو قیمت برخی از محصولات و صیفی‌جات در فصل سرما با افزایش همراه است.

وی افزود: بر اثر بارندگی های اخیر و افت کیفیت گوجه معمولی، همچنین افزایش تقاضا و صادرات این محصول، قیمت گوجه گلخانه ای ۳۰ درصد افزایش یافت.

رئیس اتحادیه میوه و تره بار یزد اظهار داشت: اگر عرضه در صیفی‌جات بیشتر و تقاضا کمتر باشد، قیمت محصول با کاهش مواجه می‌شود، همچنین می‌توان گفت افزایش و کاهش قیمت در بازار میوه و تره‌بار بستگی به عرضه و تقاضای محصولات دارد.

مشرف در پایان اذعان داشت: پیاز نو از پنج هزار به پنج هزار و ۵۰۰ تومان و پیاز کهنه از چهار هزار تومان به پنج هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است و بادمجان نیز از فردا با ۳۰ درصد افزایش قیمت عرضه می شود.