به گزارش اشکذرخبر، مسعود شریعتی، بعدازظهر پنج‌شنبه در نشستی خبری به مناسبت هفته تربیت بدنی با ارائه گزارشی از وضعیت ورزش، ورزشکاران و زیرساخت‌های ورزشی در استان یزد اظهار داشت: در حال حاضر ۵۹۵ باشگاه ورزشی در استان یزد فعال است که این تعداد در سال ۹۳ حدود ۱۸۰ باشگاه بوده است. وی افزود: این […]

به گزارش اشکذرخبر، مسعود شریعتی، بعدازظهر پنج‌شنبه در نشستی خبری به مناسبت هفته تربیت بدنی با ارائه گزارشی از وضعیت ورزش، ورزشکاران و زیرساخت‌های ورزشی در استان یزد اظهار داشت: در حال حاضر ۵۹۵ باشگاه ورزشی در استان یزد فعال است که این تعداد در سال ۹۳ حدود ۱۸۰ باشگاه بوده است.

وی افزود: این روند افزایشی طی پنج سال نشان از رویکرد بیشتر مردم به ورزش و فراهم شدن زیرساخت‌های ورزش در استان از یک سو و مشارکت خوب بخش خصوصی در امر ورزش از سوی دیگر دارد.

شریعتی در مورد آمار ورزشکاران سازمان یافته نیز بیان کرد: تعداد ورزشکاران سازمان یافته از ۶۲ هزار نفر در سال ۹۴ به بیش از ۷۵ هزار نفر در سال جاری رسیده ضمن اینکه بر اساس سرشماری‌های متعددی که انجام شده، ۲۰۰ هزار نفر در ورزش‌های همگانی که توسط هیئت ورزش‌های همگانی در سراسر استان برنامه‌ریزی می‌شود، شرکت می‌کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد با بیان اینکه مشارکت مردم استان در امر ورزش نسبت به سال‌های قبل بهبود یافته است، عنوان کرد: با توجه به آمارهایی که از بیماری‌ها ارائه می‌شود، هنوز نیازمند توسعه مشارکت مردم در امر ورزش همگانی هستیم.

وی در مورد زیرساخت‌های ورزشی استان نیز خاطرنشان کرد: در حال حاضر در سطح استان بیش از ۴۳ پروژه نیمه تمام ورزشی به صورت فعال در حال ساخت و تکمیل است و این پروژه به رغم مسائل اقتصادی هیچگاه متوقف نشده و به هر طریق ممکن در راستای توسعه زیرساخت‌های ورزشی قدم برداشته ایم.

شریعتی بیان کرد: در طول سه سال گشذته ۸۷ پروژه نیمه تمام ورزشی احداث و تکمیل شده و پروژه‌های در دست احداث نیز به تدریج تا پایان سال و برخی از آنها در نیمه نخست سال ۹۹ آماده بهره برداری خواهد بود.

وی تاکید کرد: راهبرد ما جلب مشارکت تمام کسانی است که برای سرمایه گذاری در امر ورزش انگیزه دارند و می توانیم بر اساس قانون ماده ۲۷ الحاق آنها را در تکمیل پروژه‌های ورزشی شریک کرده و امکان بهره‌برداری از پروژه را تا مدت زمان معین به آنها بدهیم.

منبع:خبرگزاری مهر