به گزارش اشکذرخبر، محمدرضا صادقیان شاهی بعد از ظهر امروز در نشست هماهنگی عوامل پذیرش ورودی‌های جدید دانشگاه یزد، با اشاره به پذیرش ۴۲۵۵ دانشجوی جدید برای سال تحصیلی پیش رو اظهار داشت: در حوزه دانشجویی یکی از مهم‌ترین مباحث، بحث اسکان و سراهای دانشجویی است و هر سال همزمان با پذیرش دانشجویان ورودی جدید، […]

به گزارش اشکذرخبر، محمدرضا صادقیان شاهی بعد از ظهر امروز در نشست هماهنگی عوامل پذیرش ورودی‌های جدید دانشگاه یزد، با اشاره به پذیرش ۴۲۵۵ دانشجوی جدید برای سال تحصیلی پیش رو اظهار داشت: در حوزه دانشجویی یکی از مهم‌ترین مباحث، بحث اسکان و سراهای دانشجویی است و هر سال همزمان با پذیرش دانشجویان ورودی جدید، دو تیم در سراهای دانشجویی پسران و دختران مستقر شده و در بحث پذیرش دانشجویان غیر بومی همکاری می‌کنند.

وی ادامه داد: با این حال باید این نکته را در نظر داشت که در حال حاضر دانشگاه یزد با کمبود سرای دانشجویی مواجه است اما با توجه به تعهدی که به تمام دانشجویان غیر بومی دارد تلاش می‌کند تا این مشکل به بهترین شکل رفع شود.

معاون دانشجویی دانشگاه یزد با تاکید بر اهمیت پایش سلامت دانشجویان گفت: در زمان ثبت نام غرفه‌ای برای پایش سلامت جسمی و روانی دانشجویان وجود دارد که تمامی دانشجویان جدید باید با تکمیل فرم‌های مربوطه پایش شوند. با توجه به برخی معضلاتی که جوانان با آن درگیر هستند، این بخش بسیار اهمیت دارد.

صادقیان افزود: سال گذشته کتابچه راهنمایی برای دانشجویان جدید منتشر شده و در اختیارشان قرار گرفت، امسال هم بر اساس سیاست‌های جدید کتابچه راهنما به صورت الکترونیک در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

محمدتقی صادقی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یزد هم در این نشست با تاکید بر اینکه فرآیند ثبت‌نام یکی از مهم‌ترین فرآیندها در دانشگاه است اظهار داشت: نخستین احساسی که دانشجو در بدو ورود به دانشگاه به دست می‌آورد و تا سال‌ها با او می‌ماند بنابراین انجام مناسب و خوب فرآیند ثبت‌نام تاثیر به سزایی در نگاه دانشجو و خانواده‌‌ها نسبت به دانشگاه دارد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یزد با بیان اینکه خوشبختانه دانشگاه یزد یکی از دانشگاه‌های سرآمد در روند پذیرش دانشجو است، گفت: در بحث پذیرش دانشجویان، فرایندها زمان بندی شده و تقریبا تمام واحدها درگیر هستند. گاهی مشکلاتی نیز وجود داشته که همکاران به ویژه حوزه ریاست برای رفع مشکلات با ما همراهی کرده اند.

منع:تسنیم یزد