به گزارش اشکذرخبر، احمد طالبی پنج شنبه شب در نشستی خبری که با حضور مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان همچنین نماینده مردم یزد و اشکذر برگزار شد، اظهار داشت: در سه ماهه نخست سال جاری، ۵ هزار و ۴۶۹ نفر در استان یزد متقاضی وام ازدواج بودند که […]

به گزارش اشکذرخبر، احمد طالبی پنج شنبه شب در نشستی خبری که با حضور مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان همچنین نماینده مردم یزد و اشکذر برگزار شد، اظهار داشت: در سه ماهه نخست سال جاری، ۵ هزار و ۴۶۹ نفر در استان یزد متقاضی وام ازدواج بودند که از این تعداد ۲ هزار و ۶۵۷ نفر وام خود را دریافت کردند.

وی عنوان کرد: در حال حاضر ۲ هزار و ۸۱۲ نفر در صف انتظار هستند که انتظار آنها چندان طولانی نخواهد شد و به زودی تسهیلات خود را دریافت خواهند کرد.

طالبی یادآور شد: متقاضیان بعد از ثبت درخواست وام در سامانه، در صف انتظار قرار می گیرند بنابراین باید فرآیند تشکیل پرونده طی شود اما از زمان تکمیل پرونده، زمان انتظار برای دریافت وام حداکثر ۴۵ روز است.

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان یزد ادامه داد: خوشبختانه بانک های استان یزد نسبت به بانک های کشور عملکرد بهتری در این زمینه داشته اند و در شرایطی که منابع قرض الحسنه بانک تامین شود، سرعت بیشتری در پرداخت تسهیلات ازدواج در یزد را شاهد خواهیم بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد پدیده کودک همسری در استان یزد گفت: در این زمینه آمار رسمی وجود ندارد اما متاسفانه شاهد انجام آن در برخی مناطق استان هستیم اما با شناسایی برخی از این مناطق و برگزاری نشست هایی با خانواده ها، این پدیده در استان در حال کاهش است.

منبع خبرگزاری مهر