به گزارش اشکذرخبر، علی اکبر شمس ظهر امروز در آیین معارفه رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب یزد اظهار داشت: اهتمام به اجرایی کردم  بیانیه گام دومرهبر معظم انقلاب و همچنین تلاش در جهت کاهش اطاله دادرسی نیز از دیگر محورهایی است که باید به آن پرداخت. وی توجه به اقتصاد مقاومتی و مسئله تولید […]

به گزارش اشکذرخبر، علی اکبر شمس ظهر امروز در آیین معارفه رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب یزد اظهار داشت: اهتمام به اجرایی کردم  بیانیه گام دومرهبر معظم انقلاب و همچنین تلاش در جهت کاهش اطاله دادرسی نیز از دیگر محورهایی است که باید به آن پرداخت.

وی توجه به اقتصاد مقاومتی و مسئله تولید و اشتغال را خواستار شد و اظهار داشت: با توجه به شعار امسال که رونق تولید است تمام کارکنان اداری و قضایی باید تلاش خود را در جهت این امر مهم بکار گیرند و در پرونده‌های مطروحه با موضوعات اقتصادی، نگاه حمایتی به مسئله تولید داشته باشند.

این مقام قضایی تصریح کرد: فضای حاکم بر کشور در این برهه یک جنگ اقتصادی است و همه ما به مثابه سربازانی هستیم که باید در این جبهه بجنگیم.

وی بیان کرد: اقدامات بسیار خوبی در بحث مفاسد اقتصادی، زمین خواری و مفاسد اجتماعی آغاز شده که باید با وحدت نظر و رویه و تعامل مدیریت شود.

قائم مقام رئیس کل دادگستری استان وضعیت نیروی انسانی دادگستری استان را به ویژه از حیث کادر قضایی وضعیت سخت و دشواری ذکر کرد و گفت: با تغییر تحولات اخیر و انتصاب‌های صورت گرفته، دادگستری از حیث کمبود کادر قضایی در مضیقه است که همه باید کمک کنند تا این دوران طی شود.

مجید کارگران بافقی رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب یزد هم در این نشست بر استفاده از ظرفیت شوراهای حل اختلاف و نهاد داوری تأکید کرد و اظهار داشت: برای تحقق برنامه کاهش ورودی پرونده‌های به دادگستری، استفاده از ظرفیت شوراهای حل اختلاف و نهاد داوری اجتناب‌ناپذیر است.

وی اظهار داشت: برخی از مسائل نیز که امکان آن وجود دارد تا با نظارت، هشدار و توصیه از تشکیل پرونده در خصوص آنها پیشگیری کرد این کار صورت خواهد گرفت تا با همکاری برخی از سازمان‌ها و نهادها همچون سازمان بازرسی، اداره کل منابع طبیعی و شرکت آب و فاضلاب کاهش ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضایی را رقم زد.

این مقام قضایی، بیان کرد: سامان دهی وضعیت اجرای احکام از دغدغه‌های مسئولان ارشد قوه قضاییه و استان است که تلاش در این زمینه و سعی در بهبود وضع اجراها از برنامه‌های بسیار مهم و اثر گذاری است که دنبال خواهد شد.

وی تصریح کرد: ماحصل تلاش تمام مجموعه قضایی در بخش‌های مختلف اعم از تحقیق در دادسرا و رسیدگی در شعب بدوی و تجدید نظر باید در اجرای احکام تجلی پیدا کند، که شایسته نیست به علت کمبودهایی همچون کمبود نیروی انسانی، احکام به سرعت و دقت اجرا نشود.

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب یزد، کاهش جمعیت کیفری با استفاده از احکام جایگزین حبس و همچنین بهره‌گیری از مراقبت الکترونیک را از دیگر برنامه‌های خود برشمرد و بیان داشت: از برنامه جدی که باید به آن اهتمام داشت مسئله کاهش جمعیت کیفری است که تدابیری را برای آن با همکاری و تعامل مجموعه قضایی و زندان‌ها برای آن در نظر می‌گیریم.

کارگران بافقی دقت بر وضعیت روحی و روانی کارکنان دستگاه قضایی را مهم برشمرد و ابراز داشت: رسیدن به وضع مادی و معنوی کارکنان قضایی و اداری دادگستری از مسائل مهم و اثر گذار در ارتقاء کمی و کیفی خدمت به مردم است که در این موضوع نیز با دستور و پشتیبانی ریاست کل دادگستری استان یزد، برنامه‌هایی تدوین و پیگیری خواهد شد.

در این آیین ضمن تقدیر از حجت اسدی، مجید کارگران به عنوان رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب یزد معرفی شد و هچنین با تقدیر از سید رضا سجودی، حسین دهقانی به عنوان معلون منابع انسانی دادگستری معارفه گردید.