به گزارش اشکذرخبر، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه بیانیه گام دوم نقشه راه انقلاب اسلامی است گفت: روحانیون باید در منابر خود نسبت به تبیین این بیانیه برای مردم اقدام کنند. آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی با تاکید بر اینکه همه باید روحیه انقلابی داشته باشیم اظهار داشت: اگر […]

 

به گزارش اشکذرخبر، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه بیانیه گام دوم نقشه راه انقلاب اسلامی است گفت: روحانیون باید در منابر خود نسبت به تبیین این بیانیه برای مردم اقدام کنند.

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی با تاکید بر اینکه همه باید روحیه انقلابی داشته باشیم اظهار داشت: اگر از منویات انقلاب و ارزش‌های دینی و اسلامی کوتاه نیاییم و پای آرمان‌ها باقی بمانیم انقلابی هستیم ولی اگر این کار را نکنیم انقلابی نیستیم.

وی با اشاره به اینکه انقلاب امام حسین(ع) به وسیله ایستادگی امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) جاودانه شد خاطرنشان کرد: پیش از انقلاب اسلامی ایران، واقعیت و اهداف بزرگ امام حسین(ع) کم رنگ شده بود و تنها روضه‌ها باقی مانده بود ولی امام خمینی(ره) این آرمان‌ها را احیا کردند.

امام جمعه یزد تصریح کرد: الان تنها چیزی که ملاک انقلابی بودن افراد است، ایستادگی در برابر حفاظت از این آرمان‌هاست و در این زمینه نباید هیچ ترسی از آمریکا و انگلستان و دیگر مستکبران جهان داشته باشیم چرا که خداوند همیشه یاری بخش ماست.

ناصری یزدی پاسخ رهبر معظم انقلاب به نخست وزیر ژاپن در ارتباط ترامپ را نمونه یک حرکت انقلابی دانست و عنوان کرد: این که مقاممعظم رهبری ترامپ را شایسته مبادله پیام ندانستند و این موضوع را بیان کردند، حرکت انقلابی بود که در جهان تاثیر گذاشت.

امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی دشمنان از همه جهت تلاش دارند روحیه ایستادگی و انقلابی را از ما بگیرند و جای آن سازش و سکوت را نهادینه کنند گفت: اگر ما ببینیم اسلام و مسلمانان در خطر هستند وظیفه داریم که از آنها حمایت کنیم.

وی به بیانیه مهم گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: در وصیت نامه امام خمینی(ره) مسائل مختلفی بیان شده که دقیقا همان موارد در گام دوم هم وجود دارد، این نشان می‌دهد که اگر ما به وصیت نامه امام عمل کنیم و گام دوم را سرلوحه کار خود قرار دهیم، قطعا کشور را به سمت پیشرفت هدایت کرده‌ایم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد گام دوم را نقشه راه انقلاب دانست و عنوان کرد: اگر ما در جلسات مختلفی که داریم به مرور این بیانیه بپردازیم و به گونه‌ای در ارتباط با آن فعالیت کنیم که همه افراد با تمام بخش‌ها و مفاهیم آن آشنا شوند، قطعا بسیاری از مشکلاتمان برطرف می‌شود.

ناصری یزدی انقلابی بودن را روحیه استکبار ستیزی، دستگیری از محرومان و کمک به نیازمندان دانست و عنوان کرد: روحانیون در منابر از بیانیه گام دوم انقلاب بیشتر استفاده کنند و مباحث و مطالب مطرح در آن را در فرصت‌های مختلف برای مردم بیان نمایند.

امام جمعه یزد با اشاره به اینکه طلاب و روحانیون نقش مهمی در ارتباط با تبلیغ بیانیه گام دوم انقلاب دارند ادامه داد: حوزه‌های علمیه هم باید برای طلاب اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی در ارتباط با بیانیه مهم گام دوم انقلاب بپردازند.