به گزارش اشکذر خبر ، «محمدمهدی جوادیان زاده» مدير عامل آب منطقه اي يزد در اين آيين ، هدف از برگزاري اين جشنواره را اجتماعی کردن موضوع آب خواند و گفت: در اين جشنواره سعی داريم با استفاده از زبان هنر و استقبال از طرح‌های هنری اهمیت آب و حراست از آن را به همگان […]

به گزارش اشکذر خبر ، «محمدمهدی جوادیان زاده» مدير عامل آب منطقه اي يزد در اين آيين ، هدف از برگزاري اين جشنواره را اجتماعی کردن موضوع آب خواند و گفت: در اين جشنواره سعی داريم با استفاده از زبان هنر و استقبال از طرح‌های هنری اهمیت آب و حراست از آن را به همگان نشان دهیم.

وی افزود: امسال برنامه شب مهر آب یزد با طرح سپاس آب که تجليل و قدردانی از حامیان آب است، همراه شده تا علاوه بر ترویج فرهنگ صرفه‌جویی، از افرادی که بهترین مدیریت مصرف را در بخش‌های کشاورزی، شرب و صنعت داشتند با اهدای نشان حافظان آب تقدیر به عمل آید.

مدیر عامل آب منطقه‌ای یزد با اشاره به این که افراد حاضر در این جشنواره نقش مهمی در بازخورد این جشنواره خواهند داشت، ابراز اميدواري كرد كه با ترویج فرهنگ صرفه‌جویی در بين آحاد جامعه، منابع آب زیرزمینی به بهترین شکل مورد استفاده قرار گیرد.

جواديان‌زاده در پایان نيز خاطرنشان کرد: مدیریت مصرف مردم قديم يزد در حوزه کشاورزی به این دلیل که با حفر قنات بهترین شیوه استفاده از  منابع آب زیرزمینی  را داشتند، زبانزد بوده  بنابراین اکنون نیز باید برای دستیابی به توسعه پایدار، سنت‌های ماندگار را احیا كنيم و به خاطر آوريم که پدرانمان چگونه با آب کم، بهترین شیوه‌های استفاده از آب را به یادگار گذاشته‌اند.

گفتنی است؛ آیین افتتاحیه جشنواره سپاس آب با حضور مسئولان استان در محل آب انبار تاریخی رستم گیو برگزار شد و از میان آثار ارسالي به دبیرخانه جشنواره، ۱۴ اثر پذیرفته شده در معرض دید عموم قرار گرفت.

اين برنامه تا سوم مردادماه در همين محل با برگزاري برنامه‌هاي متنوع ادامه خواهد داشت.