به گزارش اشکذر خبر، «محمدرضا زارع ده آبادی» سرپرست مخابرات منطقه یزد در این نشست ضمن تبریک هفته ارتباطات و روز جهانی مخابرات از شعار اتحادیه بین المللی مخابرات سخن به میان آورد و گفت : طبق روال سال های گذشته اتحادیه بین المللی مخابرات(ITU) به مناسبت روز جهانی مخابرات شعار امسال را با عنوان […]

به گزارش اشکذر خبر، «محمدرضا زارع ده آبادی» سرپرست مخابرات منطقه یزد در این نشست ضمن تبریک هفته ارتباطات و روز جهانی مخابرات از شعار اتحادیه بین المللی مخابرات سخن به میان آورد و گفت : طبق روال سال های گذشته اتحادیه بین المللی مخابرات(ITU) به مناسبت روز جهانی مخابرات شعار امسال را با عنوان دسترسی یکسان به استاندارد سازی نامگذاری کرده است که امیدواریم بتوانیم در جهت این شعار گام های موثری برای مردم استان بر داریم.

وی به نقش ارتباطات در عصر حاضر اشاره کرد و افزود: امروزه خدمات ارزشمندی از طریق بستر ارتباطات  به بشر و جامعه ارائه می شود و مردم میتوانند از طریق شبکه مخابراتی بیشتر خدمات را در منزل دریافت نمایند.

زارع در ادامه، گزارش خود را در سه حوزه وضعیت شاخص های مخابراتی، عملکرد یکسال گذشته و برنامه های سال جاری مخابرات منطقه یزد بیان کرد.

سرپرست مخابرات منطقه یزد اظهار داشت: در شاخص ارتباطی تلفن ثابت در حال حاضر۵۳۲ هزار و ۶۵۶ شماره با ضریب نفوذ ۶/۴۵ درصد در استان مشغول به کار است که رتبه چهارم این شاخص در سطح کشور هستیم.

وی در ادامه از تعدا تلفن های مشغول به کار سخن به میان آورد و افزود: در حال حاضر یک میلیون و ۴۴۷ هزار و ۵۶۹ هزار شماره تلفن همراه با ضریب نفوذ ۲۴ در استان مشغول به کار است تحت پوشش ۱۷۰۰ تکنولوژیBTS  نسل ۲، ۳ و ۴ قرار دارد.

این مقام مسئول با توضیحاتی در خصوص شبکه دیتای استان افزود : با احداث ۲۱۸ سایت دیتا، ۲۱ شهر و ۳۴۵ روستای استان به شبکه دیتا متصل شده اند و در حال حاضر ظرفیت این شبکه ۱۵۵ هزار و ۴۵۳ پورت می باشد.

وی در مورد شاخص ارتباطات روستایی با بیان اینکه در حال حاضر ۶۵ هزار و ۳۴۰ تلفن مشغول به کار است عنوان کرد پیش ثبت نام این تلفن ها از طریق دفاتر پیشخوان دولت امکان پذیر است.

زارع پس از تشریح فعالیت و عملکرد مخابرات منطقه در حوزه های مختلف تعداد پروژه های مورد بهره برداری مخابرات را در هفته ارتباطات ۱۱۸ طرح بیان کرد و افزود : این پروژه ها با سرمایه گذاری بالغ بر ۲۲۴ میلیارد ریال می باشد.

وی مهمترین پروژه های سال جاری را افزایش ظرفیت زیرساخت شبکه تلفن همراه عنوان کرد و گفت: توسعه سوییچ و زیر ساخت های فیبر نوری از اولویت های مخابرات برای بهبود و ارتقا ارتباطات و خدمت رسانی به مردم می باشد.

در پایان خبرنگاران و اصحاب رسانه در نشست، سئوالت خود را در زمینه تلفن ثابت ، نحوه ارسال قبض، تلفن همراه و غیره مطرح کردند که زارع به آنها پاسخ گفت.

لازم به ذکر است محمد جواد نظری، محمدصالح حرزاده، محمدجواد حاتمی زاده و سید محمد هاشمی پور به عنوان نماینده حوزه های مختلف مخابرات در این نشست حضور داشتند.