به گزارش اشکذرخبر، رضا ذوالفعلی‌نژاد، مدیرکل زندان‌های استان یزد صبح امروز در جمع خبرنگاران از برگزاری جشن گلریزان در ۱۲ نقطه استان خبر داد و اظهار کرد: جشن گلریزان مرکز استان ۲۲ اردیبهشت‌ماه در سالن شهید عباسپور یزد برگزار می‌شود. وی افزود: همچنین این همایش در شهرستان‌های ابرکوه، میبد، اشکذر، مهریز، تفت، بهاباد، زارچ، مروست، خاتم، […]

به گزارش اشکذرخبر، رضا ذوالفعلی‌نژاد، مدیرکل زندان‌های استان یزد صبح امروز در جمع خبرنگاران از برگزاری جشن گلریزان در ۱۲ نقطه استان خبر داد و اظهار کرد: جشن گلریزان مرکز استان ۲۲ اردیبهشت‌ماه در سالن شهید عباسپور یزد برگزار می‌شود.
وی افزود: همچنین این همایش در شهرستان‌های ابرکوه، میبد، اشکذر، مهریز، تفت، بهاباد، زارچ، مروست، خاتم، بافق، اردکان و یزد برگزار می‌شود.
نایب رئیس هیات امنای ستاد دیه استان یزد با اشاره به عملکرد آزادی ستاد دیه استان یزد طی سال‌های ۸۳ تا ۹۸ گفت: تعداد آزادشدگان طی این مدت در استان هزار و ۴۱۱ نفر بوده‌ که مبلغ کل بدهی آن‌ها بیش از یک میلیارد تومان بوده که ۳۸۴ میلیارد ریال آن پرداخت شده و مابقی آن توسط شکات نیک‌اندیش یزدی گذشت شده است.
ذوالفعلی‌نژاد، تعداد آمار محکومان مالی موجود در زندان‌های استان یزد را ۲۲۰ نفر عنوان کرد و گفت: ۱۲ نفر از این تعداد مرتبط به بدهکاران دیه (تصادفات رانندگی، حوادث کارگاهی و شبه عمد)، ۱۱۵ نفر از این تعداد مرتبط به بدهکاران مالی حقوقی، تضامین، مطالبه وجه و غیره و ۹۳ نفر از این تعداد مرتبط به بدهکاران مهریه و نفقه بوده است.
این مقام مسئول اضافه کرد: در واقع برای آزادی این زندانیان ۶۰۰ میلیارد ریال نیاز بود که با تلاش کمیته صلح و سازش، شاکیان از مبلغ ۱۲۶ میلیارد ریال آن گذشت کرده‌اند.
وی با تأکید بر ضرورت همت خیران در راستای کمک به آزادی تعدادی از زندانیان، بیان کرد: تعداد آزادشدگان از تاریخ اول فروردین‌ماه سال گذشته تا ۱۶ اردیبهشت‌ماه سال جاری ۱۹۵ بوده که به آغوش خانواده‌های خود بازگشته‌اند.

منبع:همسونیوز