نماینده شورا در منطقه ۳ شهرداری مطرح کرد: احداث بلوار مرحوم شارق یزدی و همچنین تکمیل فاز انتهایی بلوار فضیلت با اعتبار ۴۵ میلیارد ریال و افتتاح آن در ایام عید قربان تا عید غدیر انجام می شود.

به گزارش صبح ساباط؛ محمد مهدی نیکونژاد نماینده شورا در منطقه ۳ شهرداری مطرح کرد: احداث بلوار مرحوم شارق یزدی و همچنین تکمیل فاز انتهایی بلوار فضیلت با اعتبار ۴۵ میلیارد ریال و افتتاح آن در ایام عید قربان تا عید غدیر انجام می شود.

نیکونژاد افزود: احداث بلوار مرحوم شارق یزدی و همچنین فاز انتهایی بلوار فضیلت دو پروژه مهم و پر بازدهی است و جزو اولین پروژه هایی به شمار می رود که در سال ۱۴۰۳ در کمترین زمان ممکن افتتاح میگردد.

وی ادامه داد: براساس جلسات مردمی با محوریت مساجد در محلات شهر یزد و بنا به مطالبات و درخواست های اهالی محترم محله شهرک رزمندگان همچنین با پیگیری های صورت گرفته در شورای اسلامی شهر مبنی بر اختصاص بودجه برای دو پروژه فوق مبلغ ۴۵ میلیارد ریال اعتبار برای احداث بلوار مرحوم شارق یزدی و همچنین تکمیل فاز انتهایی بلوار فضیلت در نظر گرفته شد تا به صورت همزمان این دو پروژه شروع و تا عید سعید غدیر افتتاح و قابل استفاده برای ساکنین و مجاورین و رانندگان شهرک های اطراف و عموم مردم عزیزمان گردد.

نماینده شورا در منطقه ۳ شهرداری خاطرنشان کرد: بر اساس نقشه طرح تفضیلی ، بلوار مرحوم شارق یزدی به طول ۲۵۰ متر به صورت دو باند رفت و برگشت با عرض ۲۵ متر، بلوار جانباز را به بلوار فضیلت متصل کرده و یک دسترسی ایمن و موثری را برای ورود و خروج به شهرک رزمندگان ایجاد می نماید.

نیکونژاد گفت: این پروژه سالیان سال بر روی زمین مانده بود تا اینکه نهایتاً در سال جاری طرح آن تهیه و بعد از انتخاب پیمانکار، عملیات اجرایی آن آغاز گردید.

وی تصریح کرد: همزمان با این پروژه ، عملیات زیر سازی ، نصب سنگ جدول و اجرای آسفالت فاز انتهایی بلوار فضیلت در دستور کار شهرداری منطقه سه قرار گرفت و به دلیل عدم توافق با تعدادی از مالکین و در نتیجه عدم تملک تعدادی از پلاک های در مسیر قرار شد طرح آماده سازی فاز انتهایی بلوار بر اساس وضع موجود تهیه و اجرا گردد بر همین اساس مسیر ۳۷۰ متری فاز انتهایی بلوار فضیلت، به عرض ۱۴ متر به صورت خیابان دوطرفه با دو باند ۷ متری همراه با نصب علائم ترافیکی در دستور کار قرار گرفت تا هر موقع که با مالکین ، توافق صورت گرفت خیابان تعریض شود و همانند فازهای قبلی به صورت بلوار ۳۰ متری اصلاح گردد.

لازم به ذکر است؛ با ایجاد دور برگردان قبل از میدان امام علی (ع) و احداث این دو مسیر، رانندگان مجبور نیستند برای خروج از شهر، مسیر طولانی میدان دانش آموز تا میدان امام علی ع را طی کنند ، بلکه با انتخاب مسیر جایگزین هم در مصرف سوخت و هم در مدیریت زمان صرفه جویی نموده و مانع از ایجاد گره های ترافیکی به خصوص در ساعات پیک در مسیر های قبلی می شوند.