حجه الاسلام فرشاد یزدی گفت: کسانی که خود را پیرو خط امام می دانند ببینند که امروز تکلیف چیست و به آن عمل کنند چرا که عمل به وظیفه و تکلیف نظام را تداوم و خون شهدا را روشن نگه می دارد.

به گزارش صبح ساباط؛ حجت الاسلام فرشاد یزدی در مراسم گراميداشت ارتحال امام ۱۴خرداد را فرصت مغتنم برای تبین افکار و اندیشه های ناب حضرت امام رحمه الله علیه به نسل جوان و انتقال آن به مردم وجامعه خواند و گفت : کسانی که خود را پیرو خط امام می دانند ببینند که امروز تکلیف چیست و به آن عمل کنند چرا که عمل به وظیفه و تکلیف نظام را تداوم و خون شهدا را روشن نگه می دارد.

وی افزود: امام رحمه الله علیه ثابت کرد که چند سال عمر دنیای اش افسانه نیست و با زندگانی زیبا و الهی خویش و پیاده کردن سیره و روش ائمه معصومین تا مرز عصمت پیش رفت.

حجت الاسلام فرشاد یزدی بابیان اینکه در جغرافیای عالم ،دنیا را به دو قطب شرق و غرب تقسیم کرده بودند و به دین و اسلام ارزشی قائل نبودند افزود : امام راحل شخصیتی بود که با سخنرانی هایش در ۱۵ خرداد در مسجد اعظم قم و تحمل تعقیب و زندان و کشیدن سختی ها بردوش خود ، با انقلاب خود اسلام را به قله نشاند.

وی جامعیت را یکی از ویژگی های شخصیتی حضرت امام راحل خواند و گفت : امام با سیره زیبای زندگی خود ،حوزه های علمیه، شیعیان، محبان اسلام و دنیای استکبار را به حیرت انداخت.

وي گفت: ازجمله سیره های زیبا و تابناک زندگی امام که در راس همه ویژگی هایش قرار دارد ؛ وظیفه شناسی و عمل به تکلیف است چرا که امام به دنبال به دست آوردن رضای خدا بود و این سیره باعث شد امام ماندگار شود.

به مناسبت چهاردهم خرداد و سی و پنجمین سالگرد رحلت ملکوتی حضرت امام رحمه الله علیه مراسم بزرگداشتی در امام زاده سید صدرالدین قنبر شهرستان میبد با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولین برگزار شد.

در این مراسم رئیس دفتر امام جمعه، فرماندار، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج، طلاب و روحانیون، مدیران ادارات و اساتید حوزه و دانشگاه و آموزش و پرورش حضور داشتند.