سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان با وزیر امور خارجه سلطنت عمان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش صبح ساباط؛ سید بدر البوسعیدی وزیر امور خارجه سلطنت عمان و هیات همراه که برای ابراز همدردی به مناسبت شهادت رئیس جمهور و وزیر خارجه کشورمان به تهران سفر کرده، با علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

سرپرست وزارت امور خارجه در این دیدار از پیام‌های محبت آمیز سلطان و سایر مقامات عالیرتبه سلطنت عمان تقدیر و تشکر کرد.

علی باقری خاطر نشان کرد: ما در این حادثه حس دوستی، برادری و حسن‌ همسایگی را از سوی مسئولان عالیرتبه سلطنت عمان دریافت کردیم و حضور جنابعالی و هیات همراه در خاطر ملت ایران ثبت می‌شود.

سرپرست وزارت امور خارجه ضمن اشاره به اینکه ابتکارهای شهید آیت‌الله رئیسی و  وزیر امور خارجه شهید در پیشبرد سیاست همسایگی بنیان مستحکمی‌برای مناسبات همه جانبه و پایدار میان کشورهای منطقه ایجاد کرده است، ابراز امیدواری کرد با عزم راسخ رهبران دو کشور اقدامات جدی‌تری را برای توسعه روابط مد‌نظر قرار دهیم.

وزیر امور خارجه سلطنت عمان نیز در این خصوص با یادآوری روابط دوستانه و صمیمی خود با امیرعبداللهیان وزیر شهید امور خارجه، سفر به ایران و ابلاغ مراتب تسلیت و همدردی سلطان، دولت و مردم عمان را به رهبری و دولت و مردم ایران وظیفه‌ای در چارچوب روابط دوستی و برادری و همسایگی دو کشور توصیف کرد و برای روح  شهدای خدمت آرامش و غفران الهی مسئلت نمود.

وزیر امور خارجه عمان روابط تهران و مسقط را به برکت اراده راسخ رهبران دو کشور و پیگیری‌های مجدانه وزیر شهید ممتاز توصیف کرد و ابراز اطمینان کرد که با همان روحیه و قدرت توسعه و ارتقای همه جانبه روابط را پی خواهیم گرفت.

طرفی در بخش دیگری از این دیدار آخرین تحولات در خصوص جنایات و نسل کشی رژیم اشغالگر در نوار غزه و کرانه باختری را مورد توجه قرار داده و بر ضرورت تقویت تلاش‌های دو کشور در کنار سایر کشورهای اسلامی‌برای خروج مردم غزه از این وضعیت غیرقابل تحمل تاکید کردند.

پیگیری ارسال کمک‌های فوری انسانی برای مردم غزه و تشدید فشارهای سیاسی علیه رژیم برای توقف این نسل‌کشی از دیگر مواردی بود که از سوی طرفین مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.