اولین کنگره شهدای غریب اسارت در استان یزد در ایام ورود آزادگان به میهن برگزار می شود.

به گزارش صبح ساباط، علی اکبر عزیزی در بیست و چهارمین نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان یزد گفت: درخصوص کنگره شهدای غریب اسرای گرانقدری که در زندان‌های رژیم بعث عراق مظلومانه زیر شکنجه‌های بعثیان عراقی به شهادت رسیدند مقرر شد که در مرداد ماه و در ایام سالروز ورود آزادگان عزیز به کشور ایران اسلامی این یادواره برگزار شود. 

وی افزود: در این خصوص تمامی دستگاه‌ها موظف شدند که حمایت و پشتیبانی لازم برای برگزاری هرچه باشکوه این یادواره که اولین یادوراه شهدای غریب در استان یزد است را داشته باشند.

انتهای پیام/

عزیزی به نصب تمثال مبارک شهدا در معابر اصلی سطح شهر یزد اشاره کرد و ادامه داد: در این جلسه مقرر شد تصاویر شهدای گرانقدر شهرستان یزد که تا الان در معابر اصلی مخصوصا در بلوار‌ها و میادین نصب نشده، به زودی با حمایت شهردار، شورای اسلامی شهر یزد، بنیاد شهید و امور ایثارگران و استانداری یزد این اتفاق بسیار خوب رقم بخورد و خواسته مردم شهید پرور شهر دارالعباده یزد و مخصوصا خانواده‌های محترم شهدا و ایثارگران تحقق پیدا کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در پایان افزود: درخصوص برگزاری هرچه باشکوه‌تر برنامه‌های روز آزاد سازی خرمشهر و روز ملی مقاومت، ایثار و پیروزی نیز تصمیم گیری شد که این مراسم‌ها در سطح استان باحضور پرشور مردم شریف استان برگزار شود.

انتهای پیام/