استاندار خراسان رضوی گفت: خدمت‌رسانی به مردم در مناطق سیل زده مانند فریمان تا عادی شدن وضعیت ادامه می یابد.

به گزارش صبح ساباط به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی؛ یعقوبعلی نظری در جلسه مشترک ستاد بحران شهرستان فریمان و ستاد بحران استان که در محل این فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: حفظ جریان خدمت‌رسانی و تداوم آن تا وضعیت عادی برای مدیریت اوضاع در فریمان از اهمیت بسیاری برخوردار است و ایمن‌سازی نیز به صورت همزمان دنبال خواهد شد.

استاندار خراسان رضوی گفت: با توجه به بررسی‌ها و بازدیدهای صورت گرفته در شهرستان فریمان در موضوع امداد، اسکان، نجات و درمان اضطراری هیچ مشکلی نداریم.

وی گفت: در تلاشیم مردم را در لایروبی، بیرون آوردن وسایل منزل از زیر آوار، اسکان و تغذیه موقت کمک بکنیم تا وضعیت عادی بشود.

نظری بیان کرد: حفظ زیرساخت‌ها در دستور کار قرار دارد و اگر در جایی هم آسیب دیده باشد باید حتما تعمیر و تمهید بشود.

استاندار خراسان رضوی ضمن اشاره به اهمیت برآورد و بررسی خسارت‌ها متذکر شد: در بررسی خسارت‌ها، ارزیابی در سه بخش مسکن و لوازم منزل توسط بنیاد مسکن، زراعت توسط جهاد کشاورزی و محور سوم در حوزه زیرساخت توسط دستگاه‌های مربوطه انجام می شود.

وی اعلام کرد: جبران خسارات وارد شده بعد از کارشناسی و جمع‌بندی فرمانداری انجام خواهد شد و در دستور کار قرار خواهد گرفت.

نظری خاطرنشان کرد: تامین لوازم خانگی بنا بر تایید بنیاد مسکن، تعمیر و ساخت مسکن، احیای قنوات و لایروبی مسیل‌ها در دستور کار قرار خواهد گرفت.
همچنین استاتدار خراسان رضوی در تماسی با رئیس جمهور آخرین وضعیت منطقه را تشریح کرد.

رئیس جمهور نیز با صدور دستورات لازم برای تسهیل امور در استان بر لزوم آمادگی دستگاه‌های اجرایی در روزهای آینده در این استان تاکید کرد.