رئیس شورای شهر یزد گفت: در این دوره که شورای ششم شهر یزد فعالیت می کند؛ کمترین رد مصوبات را در این شورا داشتیم.

به گزارش صبح ساباط؛ عزیزالله سیفی رئیس شورای اسلامی شهر یزد در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه شورای شهر یزد صدرنشین کمترین اختلافات بین شوراها است؛ گفت: جز یکی دو مورد که توسط هیات تطبیق مورد ایراد واقع شد هیچ مصوبه ای نداشتیم که در هیات تطبیق رد شود.

سیفی بودجه شهرداری یزد در سال ۵۳۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: ۷۲ درصد از این بودجه در پروژه های عمرانی و ۲۸ درصد جاری هزینه می شود.

وی از رشد ۱۸۲ درصدی پروژه های عمرانی در شورای ششم خبر داد و گفت: پروژه هایی در این شورا انجام و اجرایی شده که در شورا و شهرداری های گذشته پیگیری و آرزوی آن را داشتند
رئیس شورای شهر یزد اجرای رینگ شهری و ازجمله گره گشایی در احداث بلوار ایرج افشار در این شورا را از جمله توفیقات این شورا در خدمت به مردم عنوان کرد و گفت: بخشی از این رینگ در در حال انجام و بخشی از بلوار که در وسط دانشگاه عبور می کند نیز ۳۵ درصد تن انجام شده شده است.

او همچنین ابراز داشت: بلوار ابوترابی حدود ۲۰ سال بر زمین مانده بود نیز از جمله پروژه هایی خواند که به مرحله بهره برداری نزدیک شده است.

ابوالقاسم محی الدینی شهردار یزد نیز در ادامه این نشست خبری گفت: اقدامانی که پس از سیل مرداد ۱۴۰۱ انجام شد موجب شد با وجودیکه بارندگی امسال دو برابر پارسال بود؛ سیل وارد یزد نشد.

محی الدیتی در جلسه با خبرنگارلن از احداث چهار سیل بند توسط شهرداری و یک سیل بند توسط سپاه در اطراف یزد خبر داد و گفت: در بحث تجهیزات سیل دیگر تجهیزات شهرداری یزد تکمیل شده است. به نحوی که در بارندگی های امسال هیچ نشکلی نداشتیم.

وی گفت: از لحاظ تجهیزات حتی در سیل اخیر مشهد در تماسی که با شهرداری مشهد داشتیم اعلام کردیم که آماده کمک هستیم.

شهردار یزد با بیان اینکه در یزد محدودیت ترافیکی از قبیل خیابان یک طرفه و طرح زوج و فرد نداریم گفت: این ضعیت در حالی است که در هسته مرکزی شهر به جز موارد محدود امکان احداث خیابان موازی نداریم.

وی احداث رینگ شهری یزد و فعال شدن عملیات اجرایی در بلوار ایرج افشار و بلوارهای متصل به آن پس از ۲۴ سال و با وجود اختلافات و گره های زیاد را از جمله اقدامات قابل توجه شهرداری یزد عنوان کرد.