نماینده ولی فقيه و امام جمعه یزد برای تجلیل از شخصیت حاج سیدمهدی رکن الدینی و تقدیر از ابتکار جایزه سالیانه محمدو مرتضی پیام مکتوبی صادر کرد.

به گزارش صبح ساباط؛ آیت الله محمد رضا ناصری یزدی نماینده ولی فقيه و امام جمعه یزد برای تجلیل از شخصیت حاج سیدمهدی رکن الدینی و تقدیر از ابتکار جایزه سالیانه محمدو مرتضی در شهرستان اشکذر پیام مکتوبی صادر کرد.

متن پیام ناصری یزدی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
امام علی علیه السلام: “مَن وقَّرَ عالمِاً وَقَّرَ رَبَّه” کسی که عالمی را گرامی بدارد و تعظیم نماید، پروردگارش را گرامی و بزرگ داشته است.

اینکه فعالان و نخبگان فرهنگی شهرستان اشکذر ابتکاری را به نام جایزه سالیانه محمد و مرتضی به یاد آیات عظام سیدمحمد و مرتضی فیروزآبادی راه اندازی کرده اند و هرسال در اردیبهشت ماه و ایام شهادت علامه شهید استاد مرتضی مطهری و روزهایی که به‌ نام تکریم معلم نامگذاری شده است؛ از یکی از عالمان دین تجلیل می کنند کاری بسیار خوب و پسندیده است.

در حقیقت با این ابتکار عالمان دین که معلمان حقیقی معارف قرآن و اهل بیت علیهم السلام هستند و بي نام و نشانی و بدون چشم داشت در ترویج و تبلیغ معارف اسلامی اهتمام دارند را به همگان خاصه به نسل جوان معرفی نمایند.

مرحوم زنده یاد حجت الاسلام والمسلمین حاج سیدمهدی رکن الدینی عالم عاملی که در مقطعی امام جمعه موقت روستاهای بخش مرکزی شهرستان اشکذر (رستاق) بودعمر شریف خود را در راه نشر و تبلیغ معارف اهل بیت علیهم السلام و هدایت و ارشاد مردمی سپری کرد که یقینا این خدمات در خاطر مردم قدرشناس این منطقه باقی خواهد ماند.

سال ها خدمتگذاری این عالم فقید را به دین مبین اسلام و مکتب اهل بیت علیهم السلام ارج نهاده از درگاه خداوند متعال برای ایشان علو درجات مسالت می نمایم.