استاندار یزد گفت: کل سیستم اقتصادی استان باید با رویکرد جهش تولید و مردمی سازی امور تجهیز شود.

به گزارش صبح ساباط ، نشست بامدادی ستاد سهام (سیاست گذاری و هماهنگی اقتصاد مردمی) استان یزد به ریاست استاندار و به منظور بررسی اقدامات و فعالیت های صورت گرفته در راستای تحقق شعار سال برگزار شد.

استاندار یزد با اشاره به عزم جدی استان برای تحقق شعار «جهش تولید با مشارکت مردم»، گفت: با توجه به جامعیت و ابعاد مختلف شعار سال، باید الزامات و راهکارهای عملیاتی احصاء و مورد پیگیری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه استان باید دارای برنامه مشخص برای تحقق حداکثری هر دو رکن شعار سال باشد اظهارکرد: تا پایان اردیبهشت ماه جاری، برش استانی تحقق شعار سال در قالب سندی تحت عنوان «سند تحقق شعار سال استان یزد» تهیه شود.

فاطمی در همین راستا خاطرنشان کرد: سند مذکور مبتنی بر برنامه دولت در حوزه تحقق شعار سال، کارهای نوآورانه استان ها و ظرفیت های موجود در استان تهیه و در قالب آن، پروژه هایی مشخص تعریف شود.

وی با تاکید بر اینکه کل سیستم اقتصادی استان باید با رویکرد جهش تولید تجهیز شود گفت: اساس کار اقتصادی استان باید احصاء مزیت های موجود، تعریف زنجیره های ارزش مبتنی بر آن و در نهایت واگذاری کار به بخش خصوصی و مردمی باشد.

استاندار یزد تصریح کرد: از همه ظرفیت های موجود در راستای تحقق شعار در استان استفاده و حمایت های لازم از مجموعه های در حال حرکت در این مسیر انجام خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به برخی برنامه های استان جهت تحقق شعار سال، اظهارکرد: یکی از رویکردهای مهم مورد پیگیری در استان باید احیای واحدهای راکد تولیدی، افزایش ظرفیت واحدهای موجود و تکمیل پروژه های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالا باشد.

فاطمی در ادامه با اشاره به نگاه ویژه استان به حوزه دانش بنیان ها و تلاش جهت توسعه و رونق فعالیت های این زیست بوم، افزود: با توجه به ماهیت مردمی حوزه دانش بنیان و تاثیرگذاری آن ها در حوزه تولید، تقویت این بخش نقش ارزنده ای در تحقق شعار سال خواهد داشت.

عالی ترین مقام اجرایی استان یزد افزایش بهره وری را یکی از راه های تحقق شعار سال دانست و خاطرنشان کرد: جهش تولید با جهش سرمایه گذاری و افزایش بهره وری محقق می شود.

وی با اشاره به ضرورت پیگیری مستمر مباحث مربوط به مولدساز اموال مازاد دولتی، اظهارکرد: مولدسازی یکی از پروژه های جهش تولید است و مباحث مرتبط با آن باید با جدیت پیگیری شود.

استاندار یزد در ادامه بر پیگیری مستمر مسائل مربوط به «شرکت تامین سرمایه استان یزد»، «شرکت سهام عدالت استان یزد» و «راه اندازی شرکت توسعه و عمران شهرستان ها» تاکید کرد.

انتهای پیام/