استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه خدمات رسانی به مردم با همیاری تمامی دستگاه‌ها و نهادها و با استفاده از بالگردهای سپاه- ارتش و هلال احمر در حال انجام است، گفت: محور «چابهار- نیکشهر» بازگشایی و برق اکثر روستاهای مناطق سیل زده وصل شده است.

به گزارش صبح ساباط به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان؛ محمد کرمی استاندار در بازدید از مناطق سیل زده اظهار کرد: بارندگی های شدید در جنوب استان و بالا آمدن سطح آب مشکلاتی را برای مردم جنوب این استان ایجاد کرد.

وی افزود: برق ۳۰۰ روستا قطع شد و راه های حدود بیش از ۳۰۰ روستا نیز آسیب دید که با دستور رئیس جمهور، معاون اول  و حضور دو روزه وزیر کشور در استان و همراهی همه ارگان ها پیگیری ها و اقدامات لازم انجام شده است.

این مسئول ادامه داد: ارتباط محور چابهار به نیک شهر برقرار شده و رفت و آمد در حال انجام است، تلاش برای بهسازی محور چابهار کنارک و زرآباد نیز در حال انجام است.

وی گفت: هم اکنون برق اکثر روستاها وصل شده، فیبر نوری نیز که دچار آسیب شده  و ارتباط زرآباد را بطور کلی قطع کرده بود نیز وصل شده و ارتباط در زرآباد هم اکنون برقرار است.

کرمی ادامه داد: بالگردهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و هلال احمر درحال ارائه خدمات هستند تعدادی از بالگرد هم از نیروی دریایی ارتش به تیم های خدمات رسان اضافه شده اند.

وی افزود: از استانهای معین اکیپ هایی به ویژه در حوزه راه و شهرسازی و هلال احمر جهت هم افزایی به استان اعزام شده‌اند و همه در کنار هم در تلاش برای رفع مشکل مردم هستند.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: همچنین آبگرفتگی در منازل کنارک را داشتیم که بیش از ۶۰ اکیپ در حال خدمات رسانی هستند.