استاندار یزد گفت: برنامه های بزرگداشت هفته معلم با رویکرد مدرسه محوری و الگوسازی فرهنگی اجرا شود.

به گزارش صبح ساباط؛ ستاد بزرگداشت مقام معلم به ریاست استاندار یزد و به منظور بررسی برنامه ها و طرح های استان برای تجلیل و تکریم مقام معلم، برگزار شد.

استاندار یزد در این نشست با تاکید بر لزوم دسته‌بندی پیشنهادات متعدد ارائه شده در نشست توسط دبیرخانه ستاد بزرگداشت مقام معلم اظهار کرد: برنامه های بزرگداشت هفته معلم با رویکرد مدرسه محوری اجرا و در این راستا مدارس با محوریت انجمن اولیا و مربیان و دانش آموزان فعال شوند.

مهران فاطمی با اشاره به برخی از برنامه های بزرگداشت مقام معلم استان در سال گذشته، تصریح کرد: یکی از این برنامه های شاخص، برگزاری ویژه برنامه ای با حضور معلمین و خانواده های آن ها در محل تالار وحدت بود.

وی با تاکید بر اینکه برنامه‌های بزرگداشت هفته معلم باید گسترده و متفاوت‌تر از سال گذشته برگزار شود، گفت: در این راستا می توان برنامه‌ ای شاخص، فاخر و ماندگار در ورزشگاه شهید نصیری با حضور جامعه بزرگ معلمین و خانواده های آن ها جهت تکریم مقام معلم برگزار شود.

استاندار یزد در همین راستا ادامه داد: در شهرستان ها نیز برنامه ریزی لازم برای برگزاری برنامه بزرگداشت مقام معلم با حضور معلمین و خانواده های آن ها انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: شورای آموزش و پرورش استان ۱۰ چهره ماندگار حوزه تعلیم و تربیت هر شهرستان را به منظور نصب تصاویر آنها در بیلبوردهای شهری به فرمانداران، شهرداران و سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد معرفی کند.

فاطمی افزود: فرمانداران نیز متناسب با پیشنهادات ارائه شده در این نشست جهت تکریم مقام معلم، جلسه ای را برای عملیاتی شدن پیشنهادات برگزار و از ظرفیت صنایع برای اجرای برنامه ها استفاده کنند.

وی با اشاره به نقش و اهمیت بزرگداشت مقام استاد و شهید در جامعه گفت: با توجه به لزوم بهره گیری از هر فرصتی برای ترویج فرهنگ جهاد، شهادت و ایثار، یادواره های معلمین و دانش آموزان شهید به عنوان یکی از برنامه های شاخص در سطح شهرستان ها برگزار شود.

استاندار یزد در ادامه به جایگاه و شخصیت ارزنده استاد شهید مطهری اشاره و عنوان کرد: با محوریت دانشگاه فرهنگیان برنامه های شاخص برای تبیین شخصیت استاد مطهری به عنوان معلم در تراز انقلاب اسلامی، در سطح دانشگاه ها و جامعه برگزار شود.

وی همچنین بر لزوم تجلیل متقابل کارگران از مقام معلمین و معلمین از مقام کارگران تاکید کرد و گفت: کارگر ستون تولید و یزد؛ با حدود ۳۰۰ هزار کارگر جامعه ای کارگری است؛ لذا برگزاری این برنامه در سال جهش تولید در دستور کار قرار گیرد.

فاطمی اضافه کرد: می توان با برنامه‌ریزی جهت برگزاری رژه سپاس معلم با محوریت مجموعه نیروی انتظامی و در حد برنامه هفته فراجا، برنامه ای متفاوت و فاخر برای بزرگداشت مقام معلم اجرا کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه زیبنده نیست معلمان به دلیل مسائل مالی در بند زندان باشند، گفت: بر این اساس، هماهنگی با ستاد دیه استان جهت مشارکت چهره های شاخص در هر حوزه برای آزادی و بازگشت معلمان به آغوش خانواده در دستور کار قرار گیرد.

استاندار یزد با اشاره به اثرگذاری بالای هنر و شعر در جامعه تصریح کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برنامه شب شعری در تراز معلمین و با حضور جمع کثیری از چهره های فرهنگی، هنری و رسانه ای را همراه با شعرخوانی معلمان شاعر برگزار کند.

وی در پایان با تاکید بر ضرورت دسته بندی، زمان‌دار و صاحب‌دار کردن برنامه‌های بزرگداشت هفته معلم خاطرنشان کرد: تهیه و تدوین تقویمی برای برنامه های هفته بزرگداشت مقام معلم در راستای اجرای برنامه هایی در تراز جامعه فرهنگیان استان یزد در دستور کار قرار گیرد.