رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد تصریح کرد: تفکر در اینکه من چه کسی هستم، چرا آفریده شده‌ام و چه هدفی از خلقت من بوده است، بهترین عمل عبادی است که باید در اعتکاف انجام شود.

به گزارش صبح ساباط به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد؛ محمدرضا دهقانی اشکذری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد در جمع صمیمی دانشجویان معتکف مدرسه معارف سعادت دانشگاه آزاد اسلامی یزد گفت: اعتکاف از مستحبات است. اینکه انسان چند روزی درس، تحصیل، بازی و سرگرمی را تعطیل کند و در مسجد میهمان خدا شود برای فکر نکردن به دنیا است. ما در دنیا با یکسری از کارهای روزمره مواجه هستیم و این کارها ممکن است ما را از حقیقت آخرت غافل کند و موجب شود انسان به آخرت خود کمتر بیندیشد.

دهقانی اشکذری بر تعالی بخشی ترازهای معرفتی و استمداد جستن از شهدا تاکید کرد و ادامه داد: اگر می خواهید در پیشرفت جامعه تأثیر گذار باشید، بایستی با تاسی از شهیدان، روحیه ایثار و شهادت را در خود تقویت کنید. عزت، اقتدار و پیشرفت‌های امروز نظام اسلامی مرهون خون شهداست و در سایه همین روحیه شهادت طلبی جوانان این مرز و بوم حاصل شده است.

شایان ذکر است؛ در پایان دکتر محمدرضا دهقانی اشکذری رئیس و سید علی المدرسی المدرسی معاون مدارس دانشگاه آزاداسلامی استان یزد و آقای امیری مدیر مدرسه معارفه سعادت در گفتگوی صمیمی با معتکفین دانش آموزی به سوالات آنان جواب دادند.