معاون هماهنگی امور استانداری یزد با اشاره به آماده باش بیش از 450 تیم امدادی و خدماتی در سطح استان اظهار داشت : نیروهای امدادی تا پایان وضعیت نارنجی در حال آماده باش و ارائه خدمت به مردم هستند.

به گزارش صبح ساباط، محمدجواد ابوالحسیني با اشاره به بارش های ۲۴ ساعت گذشته گفت: این بارش ها میزان بارش سال آبی را به میزان بیش از ۷۸ میلی متر رساند که رشد ۹درصدی نسبت به دراز مدت استان دارد.

معاون استاندار افزود: هم اکنون به جز محور کنجکوه در شهرستان مهریز تمامی مسیر های استان فعال است هر چند برخی از مسیر ها برای ساعتی دچار اختلال شد که با حضور عوامل راهداری مشکل برطرف شد.

وی ادامه داد: برخی از مناطق استان نیز بر اثر بارش دچار قطعی برق شد که سریعا عوامل شرکت توزیع برق نسبت به رفع قطعی برق اقدام کردند و به جز یک نقطه محدود روستایی که به علت صعب العبور بودن دچار قطعی است گزارشی مبنی بر قطعی برق نداریم.

مهندس ابوالحسینی در خصوص اسکان اضطراری مسافران نوروزی نیز گفت: بیش از ۲۰ سالن ورزشی، نمایشگاهی و حسینیه و تکیه مذهبی برای اسکان اضطراری مسافران نوروزی از روز گذشته در حال خدمت رسانی است که این خدمات همچنان ادامه خواهد داشت.

وی به میزان خسارت به زیرساخت ها و بخش کشاورزی گفت: بر اساس گزارش اولیه اداره کل مدیریت بحران استان بیش از ۲۲۵ میلیارد تومان خسارت به زیرساخت های جاده ای شامل ابنیه فنی، شکستگی پل، شستگی رویه آسفالت جاده و حاشیه محور در بخش راه و خسارت به قنوات، راه های روستایی و باغات و مزارع کشاورزی گزارش شده که اطلاعات تکمیلی متعاقبا اعلام می گردد.

جانشین رئیس ستاد مدیریت بحران استان ادامه داد: گزارش هایی مبنی بر خسارت به ۷ خودرو به علت پارک در حاشیه رودخانه و یک دستگاه لدر امدادی نیز ارسال شده که در حال بررسی میزان خسارت هستیم.

وی با تشکر از عموم مردم به خاطر توجه به توصیه های ایمنی اظهار داشت : پرهیز از اتراق در بستر و حریم رودخانه و تردد های غیر ضرور از مهمترین توصیه ها به مردم شریف استان است تا شاهد حوادث ناگوار در این زمینه نباشیم.

انتهای پیام/