استاندار یزد قدردانی از زحمات دیده نشده پرسنل خدوم فراجا را وظیفه عرفی، شرعی و قانونی همگان دانست و گفت: اخلاق مداری، تواضع، مردمی بودن و حضور میدانی در بین آحاد مردم از برجسته‌ترین ویژگی‌های عوامل پلیس استان یزد است.

به گزارش صبح ساباط به نقل از روابط عمومی استانداری یزد، نشست شور عمومی فرماندهی انتظامی استان با حضور مهران فاطمی؛ استاندار یزد برگزار و از برخی تلاشگران این عرصه تجلیل شد.

استاندار یزد در این نشست، قدردانی از زحمات دیده نشده پرسنل خدوم فراجا را وظیفه عرفی، شرعی و قانونی همگان دانست و اظهار کرد: پلیس مظهر اقتدار در نظام حکمرانی، مظهر امنیت و آرامش در جامعه و مظهر صفات جمالیه و جلالیه پروردگار متعال به واسطه ایستادگی در برابر متجاوزان به جان و مال مردم است.

مهران فاطمی با اشاره به تواضع و فروتنی ماموران پلیس در برابر مردم و تلاش و فداکاری آنان در راستای ایجاد آرامش و امنیت در جامعه، گفت: پلیس صرفاً یک نهاد امنیتی نبوده و در حقیقت یک نهاد فرهنگی، اجتماعی و اطمینان بخش برای عموم مردم است.

وی به سرمایه اجتماعی عظیم پلیس و نیروهای خدوم فراجا به برکت خون شهدای این مجموعه مقدس و مجاهدت‌های آن ها اشاره و تصریح کرد: مهمترین دارایی پلیس، منابع انسانی و سرمایه اجتماعی بی نظیر این مجموعه است که مورد حمایت و قدردانی روز افزون مردم نیز قرار دارد.

استاندار یزد با بیان اینکه سال ۱۴۰۲ به واسطه فداکاری های مجموعه فراجا سال سیاهی برای متجاوزین به جان و مال و ناموس مردم بوده است، افزود: از سوی دیگر با تلاش پلیس سال جاری برای عموم مردم سال روشن، اطمینان بخش و آرامش‌بخشی بود.

وی با اشاره به حضور چشمگیر پلیس در جامعه در ایام تعطیلات نوروز همچون سال‌های گذشته، عنوان کرد: امیدواریم خدمات ارزشمند مجموعه فراجا به مردم در تحقق «نوروز بدون فوتی» به عنوان راهبرد استان در نوروز سال ۱۴۰۳ بیش از پیش مشهود باشد.

فاطمی در بخش دیگری از سخنانش اخلاق مداری، تواضع، مردمی بودن و حضور میدانی در بین آحاد مردم را از برجسته‌ترین ویژگی‌های عوامل پلیس استان یزد به ویژه «سردار بهدانی‌فرد» فرمانده انتظامی استان دانست.

وی در ادامه با بیان اینکه مجموعه استان موظف به تامین زیرساخت‌ها و تجهیزات مورد نیاز مجموعه فراجا است، گفت: این موضوع همواره مورد تاکید رئیس جمهور و وزیر کشور بوده است؛ لذا با پیگیری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان سهم منابع و اعتبارات مجموعه فراجا در سال ۱۴۰۳ تقویت خواهد شد.

استاندار یزد در پایان با تاکید بر حل مسئله مسکن کارکنان فراجا استان خاطرنشان کرد: بر این اساس، دستورات و تصمیمات لازم در راستای تامین زمین و صدور مجوزها و پروانه‌ها برای ساخت مسکن سازمانی در قالب طرح نهضت ملی مسکن اتخاذ خواهد شد.

انتهای پیام/