باتوجه‌به تقارن عید نوروز و ماه رمضان، در راستای تنظیم بازار بیش از یک هزار تن برنج و 30 تن خرما برای توزیع در این ایام اختصاص‌داده‌شده است.

به گزارش صبح ساباط، در سی و پنجمین جلسه کارگروه تنظیم بازار استان در سال ۱۴۰۲ موارد زیر مطرح شد: قیمت هر کیلو گوشت گرم گوسفندی۵۵۰ هزار تومان مصوب شده و در صورت هر گونه افزایش قیمت در فروش، جریمه شده و برخورد قانونی صورت می گیرد همچنین در حال حاضر هیچ گونه کمبودی نداریم و ۷۵ تن گوشت منجمد گوسفندی نیز ذخیره حال حاضر استان یزد است.

در راستای تنظیم بازار ماه ضیافت الهی و ایام پایانی سال بیش از یک هزار تن برنج هندی دانه بلند و ۳۰ تن خرما در حال توزیع است و در خصوص تأمین کالاهای اساسی در این بازه زمانی هیچ مشکلی وجود ندارد.

قیمت مصوب در هر کیلوگرم مرغ گرم هشتاد هزار و ۵۰۰ تومان در سکوهای توزیع و ۸۲ هزار تومان در سطح بازار است و فروش بیش از این قیمت تخلف است و همشهریان می‌توانند با شماره ۱۲۴ تماس گرفته و هر گونه تخلف را اعلام کنند.

هزار تن سیب و پرتقال طرح تنظیم بازار ایام پایانی سال ۱۴۰۲ و نوروز ۱۴۰۳ در استان یزد تامین شده است.

در آستانه نوروز ۱۴۰۳ و فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، با توجه به نیاز مردم برای تأمین مایحتاج عمومی و کالا‌های اساسی برای جلوگیری از احتکار و افزایش نیافتن قیمت کالا‌های پرمصرف و اولویت‌دار، طرح بازرسی و نظارت بر واحد‌های صنفی از نیمه دوم اسفندماه سال‌جاری آغاز شده و تا پایان فروردین ماه ۱۴۰۳ ادامه دارد.

خوشبختانه مشکلی در تأمین و توزیع مایحتاج مردم از جمله گوشت قرمز و گوشت مرغ، میوه و خرما در ایام پایانی سال به‌ویژه میوه شب عید نداریم.

انتهای پیام/