معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد، گفت:‌ حفظ حرمت ماه مبارک رمضان و رعایت حدود الهی بر همه واجب است و کسانیکه حرمت شکنی کنند، ملزم به شرکت در دوره طرح امید می باشند

به گزارش صبح ساباط، محمدحسین رحیمی زاده در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان یزد افزود:‌ شرح وظایف هر یک از دستگاه های متولی و نهادهای مرتبط در خصوص حفظ حرمت ماه مبارک رمضان ابلاغ شده است و باید با طرح های فرهنگی و اجتماعی در این زمینه گام بردارند.
وی تصریح کرد: دادسرا وظیفه اجرای مطلوب کار را بر عهده دارد و با توجه به نظارت عالیه دادسرا نسبت به توجیه و آموزش ضابطین اقدام شده است.
این مقام قضایی بر استفاده از ظرفیت رسانه ها و صدا و سیما در خصوص حفظ حرمت و شأن ماه مبارک رمضان، تأکید کرد و گفت: تبلیغ و ترویج سنن اسلامی و تأکید بر لزوم حفظ حرمت و احترام به عقاید جامعه مذهبی و متدین استان از وظایف رسانه هاست.
وی با اشاره به وضعیت گردشگر پذیر استان و تقارن ایام ماه مبارک رمضان با تعطیلات عید نوروز، ابراز داشت:‌ گردشگری داخلی و خارجی عامل رونق استان و وسیله امرار معاش بخش قابل توجهی از کسبه و فعالان صنعت گردشگری است لذا انتظار است به گونه ای برخورد کرد که گردشگران تحت تأثیر جامعه دینی و متدین استان قرار گیرند.

انتهای پیام/