در آستانه آغاز ماه مبارک رمضان و نوروز 1403، رزمایش بزرگ ترافیکی و خدمات سفر در استان یزد با شعار امنیت و آرامش در بهار قرآن و طبیعت، صبح امروز در استان یزد آغاز شد.

در آستانه آغاز ماه مبارک رمضان و نوروز ۱۴۰۳، رزمایش بزرگ ترافیکی و خدمات سفر در استان یزد با شعار امنیت و آرامش در بهار قرآن و طبیعت، صبح امروز در استان یزد آغاز شد.

به گزارش صبح ساباط به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان یزد، محمد رستگاری از آغاز رزمایش رزمایش بزرگ ترافیکی و خدمات سفر ۱۴۰۳ با شعار «امنیت و آرامش در بهار قرآن و طبیعت» خبر داد و اظهار کرد: رزمایش نامبرده با مشارکت ارگان‌های امدادی و خدماتی، مجموعه پلیس‌راه و پلیس راهور فرمانده انتظامی استان و امداد خودرو از امروز با هدف هم‌افزایی ظرفیت‌های استانی، تقویت حضور و استقرار همزمان در محورهای مواصلاتی، انضباط بخشی و تسهیل ترددها، خدمات‌دهی به موقع در جهت پیشگیری و کاهش تصادفات، آغاز شد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان یزد، افزود: ایجاد ایمنی و امنیت تردد از جمله وظایف روزانه در مجموعه راهداری و پلیس‌راه استان است؛ اما این مهم به علت آغاز سفرهایی نوروزی و افزایش حجم و شدت ترددها و البته حضور کاربران غیرحرفه‌ای که آشنایی کمتری با ترافیک و جاده دارند، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

رستگاری به پیشتازی استان یزد در بخش کاهش نرخ تلفات جاده‌ای در سال جاری اشاره کرد و گفت: تمامی تلاش و برنامه‌ریزی امسال راهداری و مجموعه دستگاه‌های مرتبط در برقراری امنیت و ایمنی جاده‌ها چه در بخش سخت‌افزاری (حوزه راهداری و موضوعات فنی مهندسی) و چه در بخش کنترل‌ها (حوزه پلیس‌راه، دستگاه‌های امدادی، اورژانس، هلال‌احمر، امداد خودرو و …) این است که روند کاهشی موجود را حفظ و حوادث جاده‌ای را به حداقل ممکن برسانیم.

گفتنی است رزمایش مذکور با حضور تشکری رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح، رستگاری مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، میر جلیلی مدیریت مرکز فوریت‌های پزشکی، ملک‌زاده مدیرکل بحران استانداری، دهقان حسینی معاون اجرایی سپاه الغدیر، طباطبائی معاون اطلاعات جمعیت هلال‌احمر، میدانی مسئول عملیات آتش‌نشانی، خورشیدی نماینده میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و سایر دستگاه‌های مربوطه برگزار شد.