استاندار یزد با اشاره به برگزاری اجلاس شورای همکاری اقتصادی اکو و نشست کشورهای عضو مجمع گفت و گوی همکاری آسیا در یزد، گفت: برگزاری این رویدادها می‌تواند به شکل‌گیری روابط اقتصادی، تجاری و فرهنگی بیشتر بین کشورها منجر شود.

به گزارش صبح ساباط به نقل از روابط عمومی استانداری یزد؛ مهران فاطمی استاندار یزد در گفتگو با خبرنگاران حاضر در آیین درختکاری سفرای کشورهای عضو ACD، گفت: در راستای توسعه برنامه‌های گردشگری استان و همچنین معرفی یزد به عنوان شهر میراث جهانی و انتقال اعتقادات، ارزش‌ها، اصالت‌ها و آرمان‌های خود به  بیش از یک میلیارد نفر از ساکنین کره زمین نیاز به عضویت در این مجامع بین المللی و برگزاری رویدادهای مختلف داریم.

مهران فاطمی در ادامه با اشاره به برگزاری اجلاس شورای همکاری اقتصادی اکو و نشست کشورهای عضو مجمع گفت و گوی همکاری آسیا در یزد، تصریح کرد: یقینا برگزاری این رویدادها می‌تواند به شکل‌گیری روابط اقتصادی، تجاری و فرهنگی بیشتر بین کشورها منجر شود.

وی با بیان اینکه همزمان با ایام درختکاری در کشور به نشانه همبستگی و همدردی با مردم مظلوم غزه آیین کاشت درخت در بوستان ملل یزد انجام شد؛ گفت: خوشبختانه این مراسم مورد استقبال سفرا و دیپلمات‌های کشورهای میهمان در یزد قرار گرفت و امیدواریم مجموعه این اقدامات زمینه‌ساز ارتباطات بیشتر استان شود.

استاندار یزد همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص نقش صدا و سیما در برگزاری انتخابات پرشور در استان، عنوان کرد: بخش‌های مختلفی در این زمینه تلاش کردند اما نقش صداوسیما در تبدیل این تلاش‌ها به تبیین و آگاه‌سازی و نهایتاً حضور مردم در انتخابات انکارناپذیر بود.

وی در پایان با تقدیر از مجموعه صدا و سیمای مرکز یزد برای نقش آفرینی در برگزاری انتخابات حماسی یازدهم اسفند، خاطرنشان کرد: از پوشش رویدادهای مختلف تا پخش تبلیغات نامزدها و برگزاری جلسات تبیینی، میزگردها و مناظره‌های انتخاباتی حجم وسیعی از اقدامات کم‌نظیر این مجموعه را شامل می‌شود.