خزعلی: خوب است در بین خانواده های شهدا انجمن های متعدد تشکیل شود و با یاری یکدیگر مسائل فرهنگی را ارتقا بخشیم.

به گزارش صبح ساباط به نقل از روابط عمومی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری؛ انسیه خزعلی معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده در دیدار با جمعی از خانواده های شهدای استان ارومیه بیان کرد: حقیقتا خانواده شهدا وارثان و ادامه دهنده راه شهیدان هستند ان‌شاءالله خدا سایه همه شما را بر سر ما، بر سر این کشور، بر سر همه مردم نگه دارد و طول عمر باعزت به شما عطا کند.

خزعلی ادامه داد: ما وظیفه داریم راه شهدا رل ادامه داده و چراغی که روشن کردند را وشن نگه داریم و اجازه ندهیم با حرکتهای شیطانی که توسط دشمنان در سطح جهانی انجام میگیرد این راه و این نور خاموش گردد. و البته راه سختی است شما شهید زندگی میکنید و تمام لحظاتتان را برای ادامه آن راه و حفظ آن راه صرف میکنید و قطعا اجر شهید خواهید داشت.
پرداختن به مسئله جوانان و نوجوانان و از دست رفتن هویت آنها کاری است که دشمن دارد در مورد مسائل فرهنگی انجام میدهد.

وی تاکید کرد: ما نیاز داریم که کار جدی فرهنگی داشته باشیم و از مسیری که دشمن دارد اینها را از هویت خالی می‌کند ، هویت را به آنان برگردانیم و باید به روش و شیوه ای انجام گیرد که تاثیرگذار باشد و خانواده‌های شهدا می‌تواند این کار مهم را انجام دهند و تاثیرگذار باشند.

خزعلی گفت: شمایی که شهادت و ایثار را با تمام وجود احساس کردید و چشم امید شما هستید که این تأثیرگذاری را برای جوانان و نوجوانان داشته باشید.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده ابراز داشت: ما نیاز داریم که روح انقلابی ، روح اسلام و روح حجاب و عفاف را در درون بچه ها نهادینه کنیم ، شعار دادن و ظاهر را درست کردن کفایت نمیکند.

خزعلی گفت: دولت مردمی کار را به وسیله خود مردم انجام میدهد این نیست که ما با بخشنامه‌ یا دستورالعمل و با استفاده از امکانات دولتی بتوانیم کارهای فرهنگی را انجام دهیم مردم حلقه های میانی و گروه‌ها و جمعیت‌ها باید در میدان فرهنگی و اجتماعی جلودار باشند.

وی بیان کرد: خوب است در بین خانواده های شهدا انجمن های متعدد تشکیل شود و با یاری یکدیگر مسائل فرهنگی را ارتقا بخشیم.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: به تعبیر شهید سلیمانی‌ جمهوری اسلامی حرم است و این حرم را باید پاس داشت و اگر این حرم ضعیف شود، دشمن قوی می‌شود و هجمه‌ها، نقشه‌هایی که کشیدند را به صورت واضح تر و وسیع تری انجام خواهند داد.