معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استانداری یزد از برگزاری جلسه‌ فشرده‌ای برای فراهم‌شدن مقدمات سفر دبیرکل اکو و ۱۴ تن از سفرا و نمایندگان کشورهای عضو مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیایی مهمان یزد خبر داد.

به گزارش صبح ساباط به نقل از روابط‌ عمومی استانداری یزد؛ محمدعلی شاه‌حسینی به برگزاری جلسه‌ فشرده‌ای برای فراهم‌شدن مقدمات سفر ۱۴ نفر از سفرا و نمایندگان کشورهای عضو مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیایی مهمان یزد اشاره کرد و اظهار داشت: برنامه‌ریزی و تدوین برنامه‌های سفر سفرای کشورهای مجمع گفت‌وگوی آسیا به یزد  با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد.

شاه حسینی ادامه داد: دبیرکل اکو و ۱۴ نفر از سفرا و نمایندگان کشورهای عضو مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیایی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه آخر این هفته در برنامه‌های مختلف پیش‌بینی‌شده در استان شرکت می‌کنند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استانداری یزد افزود: ملاقات با استاندار یزد، بازدید از چند مجموعه گردشگری و نشست با فعالان اقتصادی از جمله برنامه‌های حضور سفرا و نمایندگان کشورهای عضو مجمع گفت‌وگوی آسیا برای در یزد است.پ

وی در ادامه گفت: این اتفاق گامی بسیار اثرگذار برای استفاده از ظرفیت‌های گردشگری، اقتصادی و فرهنگی تمامی استان‌های کشور به‌ویژه این شهر میراث جهانی و استان دارالعباده و دارالعلم یزد است و برنامه‌های این رویداد مهم نیز به‌مرور اجرا می‌شود.

شایان ذکر است؛ شهر میراث جهانی یزد به‌عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیایی (ACD) میزبان ۱۴ سفیر و نماینده این کشورها است.