معاون منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری استان یزد گفت: 41 مقام قضایی با ارسال116 رأی به دبیرخانه این جشنواره در این رقابت شرکت کردند.

به گزارش صبح ساباط، حسین دهقانی فیروزآبادی در آیین اختتامیه این جشنواره اظهار داشت: جشنواره آراء برتر قضایی با ایجاد رقابت علمی مثبت و ارزیابی توانمندی علمی قضات، منجر به کیفیت مطلوبتر آراء صادره می‌شود.
وی برگزاری این جشنواره را بر اساس منویات مقام معظم رهبری و تأکیدات سند تحول و تعالی قوه قضاییه ذکر کرد و بیان داشت:‌ اتقان و ارتقاء سطح کیفی آراء و ایجاد انگیزه در انشاء اصولی، مستدل و شفاف آراء از اهداف این جشنواره است.
این مقام قضایی با اشاره به معرفی نفرات برتر این جشنواره توسط چندین داور استانی به جشنواره کشوری آراء برتر قضایی، افزود:‌ همکاری پژوهشگاه قوه قضاییه در انعقاد این جشنواره، سطح علمی کار را ارتقاء بخشیده است.
وی تصریح کرد:‌ جشنواره آراء برتر قضایی دادگستری استان یزد، در ۵ گروه برگزار شد و نفرات برتر پس از داوری آراء معرفی شدند.
معاون منابع انسانی دادگستری استان یزد، گفت:‌ در بخش محاکم تجدید نظر و کیفری یک استان، به ترتیب، محمدحسن فتاحی، علی محمد شهیدی فر و جمال فلاح یخدانی حائز رتبه اول تا سوم شدند.
وی افزود: محمدجواد اکرمی ابرقوئی و حمیدرضا صادقیان به طور مشترک حائز رتبه اول از گروه دادسرا شدند و محمدمهدی ضیاقاسمی و مصطفی شیبانی به ترتیب مقام های دوم و سوم را کسب کردند.
دهقانی فیروزآبادی ادامه داد: در گروه محاکم حقوقی بدوی، مسعود دانشور، ابوالفضل ترکمانی و علیرضا محمدی حائز رتبه های اول تا سوم شدند و ابوالفضل زارعی و مجتبی فلاح یخدانی به صورت مشترک مقام اول را در گروه محاکم کیفری کسب کردند.
وی گفت: در گروه شوراهای حل اختلاف و محاکم خانواده نیز، راضیه زارع زردینی و امیرعلی اسلامی به ترتیب به رتبه اول و دوم رسیدند.

انتهای پیام/