معاون سرمایه انسانی، تحقیقات و فناوری اطلاعات وزارت نیرو گفت: نقشه راه وزارت نیرو برای تحول در نظام ارتباط با مردم با همکاری شرکت‌های مادر و برخی از شرکت‌های زیرمجموعه طراحی شده است.

به گزارش صبح ساباط؛ مریم کارگر نجفی معاون سرمایه انسانی، تحقیقات و فناوری اطلاعات وزارت نیرو با بیان اینکه نقشه راه وزارت نیرو برای تحول در نظام ارتباط با مردم با همکاری شرکت‌های مادر و برخی از شرکت‌های زیرمجموعه طراحی شده است؛  افزود: مجموعه وزارت نیرو به‌خصوص شرکت‌های آب و فاضلاب و شرکت‌های توزیع در ارتباط مستقیم با مردم قرار دارند و به همین جهت از گذشته موضوع پاسخگویی مناسب به مردم در این حوزه ها از اولویت های وزارت نیرو بوده و راه اندازی مراکز ۱۲۱ و ۱۲۲ نیز در همین راستا صورت گرفته است.

کارگر نجفی ادامه داد: در برخی شرکت‌ها نیز اقدامات بسیار مناسبی برای تسهیل و تسریع در خدمت‌رسانی و پاسخگویی به مردم انجام شده است، اما این وضعیت در همه جا یکسان نیست و لازم بود که یک برنامه جامع برای ساماندهی این بخش ها تدوین شود. بر این اساس پیرو دستور وزیر محترم نیرو به این معاونت، کارگروه ویژه‌ای با مشارکت نمایندگان واحدهای مرتبط و تعدادی از متولیان مربوطه در شرکت‌ها تشکیل و با احصای چالش‌های موجود و نیز بررسی تجارب مختلف، برنامه‌هایی برای تحول در این حوزه تدوین شد.

معاون سرمایه انسانی، تحقیقات و فناوری اطلاعات وزارت نیرو محورهای اصلی این برنامه که در قالب نقشه راه ارایه شده است را “بهینه‌سازی و استانداردسازی خدمات”، “مردمی‌سازی و توسعه نظامات سنجش رضایت مردم”، “توسعه زیرساخت‌های الکترونیکی و ارتباطی”، “استفاده بهینه از اطلاعات و داده‌ها در فرایندهای کاری” و “یکپارچه سازی درگاه‌ها و هم‌افزایی متولیان” برشمرد و تاکید کرد: در این برنامه، تقویت و ارتقای واحدهای ارتباط با مردم و مشترکان و نیز توسعه نیروی انسانی این بخش‌ها به صورت خاص مورد توجه قرار گرفته است.

وی کاهش مراجعات حضوری، کاهش زمان ارایه خدمات، افزایش سهولت دسترسی به خدمات و ارتقای سلامت اداری را از رویکردهای اصلی برنامه مذکور دانست و افزود: نظارت بیشتر بر نحوه پاسخگویی در امور مشترکان و مراکز تماس ۱۲۱ و ۱۲۲ اهیمت بسیار زیادی دارد و وزارت نیرو در همین راستا، دستورالعمل‌های نظارتی لازم را ابلاغ خواهد کرد.
معاون سرمایه انسانی، تحقیقات و فناوری اطلاعات وزارت نیرو، به فراخوان انجام شده برای دریافت ایده‌ها و طرح‌های ابتکاری برای تحول در این حوزه اشاره و برای دریافت نظرات و پیشنهادات همه علاقه‌مندان و متخصصان اعلام آمادگی کرد.