مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد با اشاره به رشد 20 درصدی اوج مصرف داده در استان، از ثبت رکورد جدید در دی ماه سال جاری به میزان 180 گیگابیت بر ثانیه خبر داد.

به گزارش صبح ساباط؛

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، محمدرضا پاکدل مدیرکل ارتباطات و فناوری اطالاعات این استان گفت: رکورد اوج مصرف داده استان در سال ۱۴۰۱ به میزان ۱۵۰ گیگا بیت بر ثانیه به ثبت رسید و در دی ماه سال جاری با رشد ۲۰ درصدی، رکورد جدید ۱۸۰ گیگا بیت بر ثانیه ثبت شد.

پاکدل، ثبت رکورد جدید اوج مصرف داده در استان را نشان دهنده اعتماد مردم به سکوهای ایرانی، استقبال مردم از شبکه های اجتماعی و پیام رسان های داخلی و تلاش شبانه روزی مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و اپراتورهای ارتباطی برای توسعه شبکه ملی اطلاعات دانست.

وی اظهار کرد: در حال حاضر ظرفیت پهنای باند ورودی استان ۳ برابر میزان اوج مصرف می باشد و خوشبختانه پهنای باند پایدار و مطمئن برای بهره مندی مردم شریف استان از ظرفیت های فضای مجازی و رشد اقتصاد دیجیتال فراهم شده و تلاش خواهیم کرد طرح ملی دسترسی منازل و کسب و کارها به شبکه پرسرعت ثابت مبتنی بر فیبر نوری (FTTX) با سرعت هر چه بیشتر اجرایی شود.