استاندار یزد با اشاره به قرارگیری یزد در زمره در استان برتر در اجرای طرح نهضت ملی مسکن در کشور، اظهارکرد: برنامه ریزی های لازم جهت شتاب بخشی به روند اجرای امور و ارتقاء جایگاه استان به رتبه نخست این حوزه صورت گیرد.

به گزارش صبح ساباط، نشست شورای مسکن استان یزد به ریاست استاندار و به منظور بررسی آخرین وضعیت صدور پروانه پروژه های نهضت ملی مسکن، گزارش بانک مسکن از تسهیلات پرداختی این حوزه و بررسی واحدهای قابل افتتاح در دهه مبارک فجر برگزار شد.

استاندار یزد در این نشست، نهضت ملی مسکن را یکی از ابرپروژه های مورد پیگیری دولت سیزدهم دانست و گفت: به منظور تسریع در روند اجرای پروژه های این حوزه، نشست های شورای مسکن به صورت هفتگی در استان برگزار و تصمیمات لازم اخذ می شود.

وی با اشاره به قرارگیری یزد در زمره در استان برتر در اجرای طرح نهضت ملی مسکن در کشور، اظهارکرد: برنامه ریزی های لازم جهت شتاب بخشی به روند اجرای امور و ارتقاء جایگاه استان به رتبه نخست این حوزه صورت گیرد.

فاطمی در ادامه «کیفیت»، «سرعت» و «قیمت» را مولفه‌های مهم مورد توجه در نهضت ملی مسکن دانست و خاطرنشان کرد: مدیران دستگاه های مرتبط و فرمانداران به صورت مستمر از روند اجرای پروژه های این حوزه بازدید و موانع احتمالی را برطرف کنند.

وی با بیان اینکه بانک های عامل پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن را در اولویت قرار دهند، خاطرنشان کرد: ظرف چند روز آینده جلسه ای با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و با حضور بانک ها برگزار و آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات بررسی شود.

استاندار یزد با تاکید بر اینکه اهمال بانک‌ها در پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن پذیرفتنی نیست، گفت: در صورت مشاهده اهمال و کوتاهی در این حوزه، از منظر ترک فعل به مسئله ورود خواهیم کرد.

انتهای پیام/