استاندار یزد گفت: سرمایه گذاری سرمایه گذاران داخلی و خارجی در استان یزد، باید مبتنی بر پروژه های سند "یزد نوین " و حل مسائل استان باشد.

به گزارش صبح ساباط به نقل از روابط عمومی استانداری یزد؛ نشست مشترک مهران فاطمی استاندار یزد و جمعی از مدیران اقتصادی استان به منظور بررسی راهکارهای جذب و توسعه سرمایه گذاری خارجی در استان یزد برگزار شد.

استاندار یزد در این نشست، گفت: هیئت اندیشه ورزی ذیل مرکز راهبردی پیشرفت و عدالت استان با حضور دستگاه های مرتبط و افراد با تجربه تشکیل و برنامه عملیاتی این حوزه تدوین شود.

وی با تاکید بر تدوین برنامه مذکور به صورت پروژه محور، زمان محور و متولی محور، خاطرنشان کرد: در تهیه این برنامه، به ظرفیت های خاصی که با سرمایه گذاری در آن مزیت های ویژه ای برای یزد در سطوح ملی و بین المللی ایجاد می شود، تمرکز شود.

فاطمی اظهارکرد: سرمایه گذاری سرمایه گذاران داخلی و خارجی در استان، باید مبتنی بر پروژه های سند یزد نوین و حل مسائل استان باشد.

 

استاندار یزد در بخش دیگری از سخنانش به ضرورت تقویت و توسعه تعاملات خارجی استان اشاره و بر تهیه برنامه ای جهت برگزاری جلساتی با مقامات کشورهای هدف به منظور انعقاد تفاهم نامه ها و قراردادهایی توسعه اقتصادی استان تاکید کرد.

وی در ادامه با اشاره به لزوم بهره مندی از دیدگاه های سفرا و دیپلمات های یزدی جهت حرکت هدفمند و موثر در این حوزه، گفت: در این راستا شورایی از سفرا و دیپلمات های قبلی و فعلی یزدی تشکیل و نشست هایی ماهانه یا فصلی با حضور آن ها تشکیل شود.

فاطمی همچنین به اهمیت برگزاری نشست های حضوری و برخط با سفرای کشورها اشاره کرد و گفت: در این نشست ها ظرفیت ها و پتانسیل های یزد در حوزه های مختلف تشریح و آن ها به حضور در برنامه های فرهنگی شاخص استان دعوت شوند.

استاندار یزد در ادامه با اشاره به ظرفیت بسیار خوب یزدی های مقیم خارج از کشور، اظهارکرد: علاوه بر برگزاری نشست هایی با یزدی های مقیم خارج از کشور جهت ارائه ظرفیت های استان، باید زمینه های سرمایه گذاری آن فراهم و تسهیل شود.

وی در بخش پایانی سخنانش بر انجام کار مشترک در زمینه تولید محتواهای فاخر جهت معرفی یزد و ظرفیت های آن در عرصه بین الملل، به صورت مکتوب و چند رسانه ای با چندین زبان تاکید کرد.