رضا خواجه نائینی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت امور اقتصادی و دارایی هدف از راه اندازی میز خدمت، را شنیدن حرف مردم و آشنایی مستقیم با مشکلات عنوان کرد و خطاب به مسئولان میز خدمت گفت: تا آنجا که ممکن است متواضعانه و با صبر و حوصله پاسخگوی مراجعین بوده و در خصوص رفع مشکلات چاره اندیشی کنید.

به گزارش صبح ساباط؛ رضا خواجه نائینی معاون توسعه مدیریت و منابع و نماینده تام الاختیار وزیر امور اقتصادی و دارایی در مراسم افتتاحیه میز خدمت وزارت اقتصاد در دومین دور سفر رئیس جمهوری به استان البرز که در ساختمان اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان برگزار شد، ضمن قدردانی از زحمات اداره کل امور اقتصادی و دارایی و مدیران شبکه بانکی و دستگاه های تابعه وزارت اموراقصادی و دارایی در استان البرز برای برپایی میز خدمت، اظهار داشت: هدف از برگزاری میز خدمت شنیدن حرف مردم و آشنایی مستقیم با مشکلات آنها است که روحیه حل مشکل در این حوزه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری تصریح کرد: تا آنجا که ممکن است متواضعانه و با صبر و حوصله پاسخگوی مراجعین بوده و در خصوص رفع مشکلات چاره اندیشی کنید.وی افزود، در صورت نیاز از وزارتخانه ها و دستگاه های دیگر کمک بگیرید تا مشکلات را مرتفع کنید چرا که اثرات و برکات خوبی برای جامعه و حتی خود ما به همراه دارد.

خواجه نائینی با بیان اینکه از نزدیک آشنا شدن با مشکلات مردم و دستوراتی که توسط مدیران برای حل مشکلات مردم صادر می شود بسیار تاثیرگذار است، بیان کرد: گاهی می بینیم شخصی برای دریافت مبلغ اندکی وام دچار مشکل شده و تمام مشکلات زندگی اش را بازگو می کند که کمک به این شخص و رفع مشکل وی می تواند زمینه آرامش روحی را برای مدیر مربوطه به همراه داشته باشد.

وی تاکید کرد: بنابراین تا حد ممکن مدیران مربوطه دستورات لازم را صادر کنند و در صورت نیاز به دستور از حوزه بنده باشد؛ حتما نظر کارشناسی حوزه مربوطه را جویا خواهم شد.

وی با بیان اینکه مدیران باید زیر فرم های درخواست مردمی راهکار حل مشکل یا نیاز به دستورات لازم را قید کنند، عنوان کرد: به این علت بررسی و در همفکری با مدیران ، مشترکا نسبت به رفع مشکل اقدام خواهیم کرد و لازم است نظر کارشناسی مدیر مربوطه چه مثبت یا منفی حتما در فرم درخواست های مردمی قید شود.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه صرفا درخواست وام در این میز خدمت پذیرفته نمی شود، خاطرنشان کرد: متقاضیان دریافت وام به سامانه ۱۱۱ مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند. تلاش ما این است که بیشتر در حوزه تولیدکنندگان، کارفرماها و مشکلاتی که در زمینه تسهیلات یا مصوبات ستاد تسهیل دارند، وارد شویم، البته به صورت محدود و موردی شاید شخصی نیاز به کمک در زمینه دریافت تسهیلات داشته باشد که لازم است این مورد نیز اقدام شود.

وی با قدردانی از همراهی مدیران در اجرای دستوراتی که در سفرهای قبلی صادر شده است، افزود: از مدیران استانی انتظار داریم در این سفر نیز ما را همراهی کرده و دستورات لازم را اجرایی کنند، با توجه به اینکه زمان مراجعات مردمی متفاوت و در روزهای پایانی میز خدمت ازدیاد مراجعین را خواهیم داشت لازم است مدیران استانی از ساعات اولیه یعنی ساعت هشت صبح تا ساعت ۱۸ در کنار ما باشند تا چنانچه مراجعه کننده ای بیاید بتوانند پاسخگو بوده و تصمیم گیری کنند.