مردم دراالعباده یزد همگام با سراسر کشور شب گذشته با تجمع در میدان امیر چقماق یزد، جنایات رژیم صهیونیستی و حمایت های استکبار جهانی و سران اروپایی در کشتار بیش از 12 هزار نفر از مردم مظلوم غزه با گذشت قریب به دوماه از آغاز جنگ نابرابر را محکوم کردند و همبستگی خود را با مردم غزه و فلسطین اعلام کردند.

به گزارش خبرنگار صبح ساباط؛ شب گذشته همزمان با فرارسیدن چهلم اولین شهدای آغاز جنگ غزه، جمع کثیری از مردم انقلابی دارالعباده یزد همگام با دیگر نقاط کشور و استان یزد در تجمع ضد صهیونیستی در میدان امیر چقماق یزد بار دیگر شعارهای همیشگی مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا سردادند و توقف کشتار بی رحمانه مردم مظلوم غزه که بیش از نیمی از آنان را زنان و کودکان بی دفاع تشکیل می دهد خواستار شدند.

در این مراسم که همه اقشار مردم به خصوص کودکان و نوجوانان و زنان شرکت کره بودند؛ پرچم‌های فلسطین و حزب الله لبنان در کنار پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران و نیز دست نوشته هایی در اعلام انزجار از کشتار مردم غزه و پلاکارهای ضداستکباری با مضامین مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل  به چشم می خورد و تجمع کنندگان با سردادن شعار های ضد استکباری، نسل کشی و کشتار بی رحمانه مردم مظلوم غزه را توسط رژیم منحوس اسرائیل محکوم کردند.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد کاظم مدرسی دراین اجتماع ضد صهیونیستی و ضد استکباری، جنایات صهیونیست ها و حمایت های سرات غرب و استکبار از اسرائیل را محکوم کرد و وعده الهی در پیروزی مظلومان را حتمی دانست و اظهاراداشت: یقین داریم که با مقاومتی که الان صورت می گیرد در نهایت اراده ملی و اراده مردمی که با ایمان قوی آن ها عجین شده است؛ بر این ارّابه جنگی و بر این لبه تمدن منحط فرهنگ غربی پیروز خواهد شد.

وی گفت: آرزوی کودکان غزه تحصیل در کنار پدران و مادران، داشتن وضعیت سلامت در بعد غذایی و بهداشتی، داشتن آب آشامیدنی، خواب همره با آرامش و بازی کردن با هم سن و سالان خودشان است.

در این مراسم به یاد کودکان شهید غزه نمادی از کودکان کفن پوش در این تجمع به نمایش گذاشته شده بود و اجرای سرودهای حماسی از دیگر برنامه های این مراسم به شمار می رفت.

 

 

انتهای پیام/

  • نویسنده : زهرا صبوحی