با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور از کارخانه تولید هرمس سرام با سرمایه گذاری بیش از۲۹ میلیون یورو بهره برداری شد.

به گزارش صبح ساباط؛ داود منظور معاون رئیس جمهور در ادامه سفر یک روزه خود به استان یزد واحد تولیدی هرمس سرام با ظرفیت تولید بیش از ۳ میلیون مترمربع کاشی اسلب را در یزد افتتاح کرد.

این واحد تولیدی زمینه اشتغال مستقیم ۲۵۰ نفر را فراهم آورده است و به دلیل نحوه تولید یکی از پیشرفته ترین کارخانه های کاشی و سرامیک ایران محسوب می شود.

مرتضی محمودی مدیر اشتغال و سرمایه گذاری استان یزد در حاشیه افتتاح این کارخانه درگفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه استان یزد با تولید ۵۰ درصد کاشی و سرامیک ایران یکی از مهمترین قطب های تولید کاشی و سرامیک در کشور محسوب می شود اظهار داشت: به علت اقلیم یزد استان یزد در طول سالیان متمادی در زمینه تولید کاشی و سرامیک پیشرفت کند و از تولید کاشی در ابعاد کوچک تا ابعاد بزرگ را انجام دهد.

وی ادامه داد: کارخانه هرمس سرام به علت تولید کاشی اسلب که از لحاظ ابعاد،ظرافت وشفافیت یکی از با ارزش ترین انواع کاشی است و از لحاظ تکنولوژی نیز یکی از پیشرفته ترین کارخانه های تولید کاشی و سرامیک در کشور محسوب می شود.

محمودی با تاکید بر اینکه استان یزد در زمینه ساخت ماشین آلات کاشی و سرامیک نیز ورود کرده است خاطرنشان کرد: بخش عمده ای از خط تولید کاشی و سرامیک در داخل استان و با استفاده از تکنولوژی بومی در حال ساخت است.