امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و خلف خلف‌اف دستیار ویژه الهام علی‌اف دیدار و تبادل نظر کردند.

به گزارش صبح ساباط؛ حسین امیرعبداللهیان در این دیدار با اشاره به دیدار اخیر خود با رییس جمهور آذربایجان اظهار داشت: اراده ی جمهوری اسلامی ایران توسعه و گسترش مناسبات همه جانبه با جمهوری آذربایجان می‌باشد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار خواستار توازن بخشی به جنبه‌های متنوع روابط دوجانبه با جمهوری آذربایجان در افق پیش رو گردید.

امیرعبداللهیان با اشاره به اعاده حاکمیت آذربایجان بر قره باغ، بر ضرورت آغاز فصل نوینی از همکاری‌های منطقه ای  برای استقرار صلح و توسعه اقتصادی در قفقاز تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه افزود: ما براین باوریم که از این پس در این منطقه زبان صلح و امنیت بایستی جایگزین زبان تنش و درگیری شود.

خلف خلف‌اف، دستیار ویژه رییس جمهور آذربایجان نیز با ارزیابی مثبت و سازنده از ملاقات اخیر وزیر امور خارجه کشورمان با رئیس جمهور کشورش و اشاره به تحولات مثبت اخیر در روابط دوکشور، افق مناسبات  را امیدبخش ارزیابی نمود و بر ضرورت آغاز فصل تازه و رو به توسعه مناسبات دوجانبه در همه ابعاد تاکید کرد.

خلف خلف اف تحولات اخیر در قره باغ و سیاستهای دولت  جمهوری آذربایجان در حمایت از حقوق ارامنه و غیرنظامیان این منطقه  را تشریح نموده و تضمین آزادی و حقوق و تامین مایحتاج زندگی  ارامنه قره باغ  را اولویت دولت  آذربایجان عنوان کرد.