استاندار یزد با اشاره به بررسی مستمر مسائل و مشکلات شرکت‌های دانش بنیان استان، گفت: یکی از اصلی‌ترین مسیرهای تحولی استان در راستای تحقق سند یزد نوین، توجه به شرکت‌های دانش بنیان و فناور است.

به گزارش صبح ساباط؛ مهران فاطمی استاندار یزد در نشست‌های جداگانه با مدیران عامل ۱۶ شرکت دانش بنیان «برازمان صنعت ونوس»، «کودک یزد»، «پدیده عصر فناوری»، «چکاد صنعت»، «آزاد افزار کویر»، «یزد کاوش»، «میزان بنیان دانشکار»، «همیار بتن شیرکوه»، «بهسان سپهر آریا»، «تیساژن زیست»، «عمید فناور»، «نارین گستر مهر»، «پیمان آلیاژ»، «آبادیش شیمی کویر یزد»، «بارمان افزار فیدار» و «گروه نرم افزاری نویان»، ضمن بررسی مسائل و مشکلات آنها، تصمیمات لازم را اخذ کرد.

 

استاندار یزد در حاشیه این نشست‌ها با اشاره به ملاقات با مدیران عامل شرکت های دانش بنیان، خلاق و فناور استان طبق روال گذشته اظهار کرد: شخصا موضوعات و مسائل مربوط به این حوزه را در راستای رفع مشکلات آنها از نزدیک دنبال خواهم کرد.

وی با بیان اینکه یکی از مسیرهای تحولی در استان یزد، توجه به شرکت های دانش بنیان و فناور است‌، گفت: عمده مشکلات این شرکت ها در حوزه تامین زمین، تسهیلات و بازار فروش است که برای تمامی این موارد تصمیم گیری خواهد شد.

فاطمی در ادامه با اشاره به تشکیل ستاد ویژه علم و فناوری و اقتصاد دانش بنیان همراه با کارگروه های مربوطه در استان، تصریح کرد: جلسات این ستاد توسط معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری به صورت منظم برگزار و مسائل این حوزه پیگیری می شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر حمایت تمام قد استان از حوزه علم و فناوری، عنوان کرد: به جد معتقدیم مجموعه دانشگاه، آموزش و پرورش، حوزه علمیه و نخبگان فارغ التحصیل قادر به تحقق سند تحولی یزد نوین هستند.

استاندار یزد در پایان خاطرنشان کرد: به طور قطع در کنار بخش خصوصی و قشرهای مختلف استان به سمت یزدنوین و یزد بالنده حرکت خواهیم کرد.