نخستین جشنواره ملی نان با حضور ۲۱ استان از جمله یزد و با هدف معرفی نان‌های سرزمینی در محل بوستان شورای شهر کرمان افتتاح شد.

به گزارش صبح ساباط؛ نخستین جشنواره ملی نان با حضور ۲۱ استان و حضور شش شهرستان از استان کرمان به منظور معرفی نان‌های سنتی، محلی و سایر نان‌های سرزمینی در  بوستان شورای شهر کرمان هفته گذشته افتتاح شد.

امیر حسن‌زاده معاون اقتصادی استاندار کرمان با اشاره به وجود چهار سیلو با ظرفیت ذخیره ۲۱۸ هزار تن در استان گفت: علاوه بر این سه سیلوی روباز هم در استان فعال است.

وی ادامه داد: هشت کارخانه آردسازی در استان وجود دارد که ماهانه ۲۵ هزار تن گندم به این کارخانجات داده می‌شود و ۲۱ هزار تن آرد نوع یک تولید و توزیع می‌کنند.

حسن‌زاده افزود: ۵ تا ۶ هزار تن گندم هم به کارخانه‌ها داده می‌شود که آرد نوع ۲ و ۳ تولید و توزیع می‌کنند و جمعا ۳۱ هزار تن مصرف گندم استان است که ۲۶ هزار تن آرد از آن تولید می‌شود.

معاون اقتصادی استاندار کرمان تصریح کرد: در سال جاری و تاکنون ۲۴۸ هزار تن گندم غله از کشاورزان استان خریداری و ذخیره شده که دولت تاکنون ۷۶ درصد پول گندم خریداری شده را پرداخت کرده و مابقی را به زودی پرداخت می‌شود.
حسن‌زاده ابراز داشت: ۲ هزار و ۷۳۵ نانوایی در استان کرمان دایر هستند که سهمیه آرد یارانه‌ای نوع ۱ و ۲ دریافت می‌کنند.

معاون اقتصادی استاندار کرمان گفت: در جشنواره ملی نان سعی شده به مزایای نان کامل و همچنین معرفی نان دیابتی پرداخته شود و در کنار این رویداد به تکریم این قشر زحمتکش پرداخته خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد: با هماهنگی و برنامه‌ریزی که انجام خواهد شد دبیرخانه دائمی این جشنواره در کرمان شکل گیرد.