معاون توسعه روستایی کشور با بیان این که حدود ۷۰ درصد امنیت غذایی کشور به روستا و عشایر متکی است، افزود: در پنجمین دوره این نمایشگاه، روستاییان و عشایر توانمند‌ی‌های اقتصادی خود را با عرضه انواع محصولات به نمایش می‌گذارند.

به گزارش صبح ساباط، به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سید امیرحسین مدنی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: برپایی جشنواره و نمایشگاه روستا آباد از ۱۲ مهر ماه در مصلای امام خمینی (ره) آغاز شد و تا ۱۸ مهر ماه ادامه دارد.

مدنی با بیان این که ۱۵ مهر ماه روز ملی روستا نامگذاری شده است، افزود: نمایشگاه روستا آباد از  ۱۲ تا ۱۸ مهر ماه با حضور فعالان روستایی برای عرضه محصولات روستایی و عشایری کشور در محل مصلای امام خمینی (ره) برپاست.

وی با بیان این که حدود ۷۰ درصد امنیت غذایی کشور به روستا و عشایر متکی است، افزود: در پنجمین دوره این نمایشگاه، روستاییان و عشایر توانمند‌ی‌های اقتصادی خود را با عرضه انواع محصولات به نمایش می‌گذارند.

مدنی خاطرنشان کرد: این نمایشگاه با حضور ۴ هزار نفر از فعالان روستایی و عشایری از سراسر کشور در یکهزار غرفه برپا می‌شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، اجرای باز‌ی‌های بومی – محلی، برنامه‌های ورزشی، آشپزی، معرفی صنایع دستی و هنر‌های سنتی و نمایش محصولات کشاورزی و تولیدات لبنی و برپایی سیاه‌چادر عشایر اقوام مختلف و موزیک عشایر را از دیگر برنامه‌های این نمایشگاه عنوان کرد و افزود: نشست‌های هم‌اندیشی صاحب نظران و اندیشمندان نیز در نمایشگاه برگزار می‌شود.

همچنین در این جشنواره روستاییان و عشایر استان یزد در سی ودو غرفه توانمندی‌های خود را به تماشا گذاشته اند.

گفتنی است؛ در روز ۱۵ مهر ماه که با هدف ارج نهادن به روستاییان و فرهنگ روستایی، “روز روستا و عشایر” نامگذاری شده است، مراسم تجلیل از روستاییان برتر و فعال برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/