وزیر امور خارجه کشورمان و دبیرکل مجمع فقه اسلامی سازمان همکاری اسلامی‌که برای شرکت در سی و هفتمین کنفرانس وحدت اسلامی در تهران به سر می‌برد، گفتگو و تبادل نظر کردند.

به گزارش صبح ساباط؛ حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با مصطفی سانو دبیرکل مجمع فقه اسلامی سازمان همکاری اسلامی‌ نقش مجمع فقه اسلامی در فضای جدید منطقه را مهم و تاثیرگذار دانست و اهمیت افزایش تعاملات میان اندیشمندان جهان اسلام برای تقویت وحدت اسلامی و مقابله با چالش های فراروی امت اسلامی را مورد تاکید قرار داد.

امیرعبداللهیان همچنین بر لزوم همفکری و هماهنگی برای مقابله قاطع و هوشمندانه با حرکات خزنده و اقدامات موهنی همچون اهانت به مقدسات و ارزش های اسلامی تاکید کرد و بر آمادگی کشورمان برای همکاری با مجمع فقه اسلامی در این زمینه تصریح کرد.

مصطفی سانو نیز در این دیدار ضمن اشاره به نقش مهم و تاثیرگذار جمهوری اسلامی ایران در جهان اسلام و تشکر از ابتکارات و تلاش های ارزنده کشورمان در جهت وحدت امت اسلامی و تقریب میان مذاهب اسلامی، گزارشی از اقدامات و فعالیت های مجمع فقه اسلامی ارائه کرد.

دبیرکل مجمع فقه اسلامی سازمان همکاری اسلامی ضمن استقبال از حضور و مشارکت بیشتر علماواندیشمندان کشورمان در برنامه‌های مجمع فقه اسلامی، خواستار حمایت بیشتر جمهوری اسلامی ایران از مجمع فقه اسلامی‌گردید.

مصطفی سانو همچنین ضمن اشاره به خدمات و فعالیت های ارزشمند آیت اله تسخیری در ایجاد و تقویت مجمع فقه اسلامی، یاد و خاطره وی را گرامی داشت.

در این دیدار راههای تقویت تعاملات و همکاری‌های کشورمان با مجمع فقه اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.